آگهی های ویژه خرید و فروش کامپیوتر - سمنان

هیچ موردی یافت نشد .

چند نکته اساسی در خرید و فروش کامپیوتر


به دلیل تنوع قطعات موجود در بازار و نیازهای مختلف افراد، خرید کامپیوتر یکی از تخصصی‌ترین کارهاست.
سیستمی که مناسب یک شخص باشد، ممکن است جواب نیازهای شخص دیگری را ندهد و همین انتخاب را سخت می‌کند. در بازار خرید و فروش کامیپوتر، تنوع بالاست و کیفیت قطعات بسته به قیمت آن متفاوت؛ بنابراین موقع خرید، داشتن اطلاعات اولیه می‌تواند راهگشا باشد.
به نیازها توجه کنید
در خرید کامپیوتر رومیزی، مهم‌ترین مسئله، نیاز و انتظارات خریدار است. شما باید بدانید که چه انتظاری از کامپیوتر دارید و چه تنظیماتی بر روی آن می‌خواهید اعمال کنید. تنوع گسترده‌ای از سخت‌افزارها با امکانات و ویژگی‌های متنوع وجود دارد که انتخاب را با مشکل روبه رو می‌کند. آیا فقط می‌خواهید با کامپیوتر فیلم ببینید و وبگردی کنید یا برای پردازش‌های تخصصی و فوق سنگین گرافیکی، رندرهای سه بعدی حرفه‌ای، ویرایش و ادیت تخصصی، شبیه‌سازی و محاسبات سنگین به کامپیوتر نیاز دارید؟
اگر هدفتان از خرید کامپیوتر رومیزی انجام بازی‌های ویدئویی است، کارت گرافیکی مورد نظر باید حداقل توان پردازشی و حافظه موردنیاز برای بازی‌های موردعلاقه شما را داشته باشد. بنابراین مواردی را انتخاب کنید که واقعا به آنها نیاز دارید. به‌ عنوان‌ مثال تقریبا همه کامپیوترهای جدید همراه موس و کیبورد فروخته می‌شوند، اما اگر لوازم قدیمی شما با کامپیوتر جدید همخوانی دارند نیازی به صرف هزینه بیشتر و خرید لوازم جدید ندارید. شما می‌توانید بخشی از یک سیستم را به دلخواه تغییر بدهید یا برای پایین آمدن قیمت، قطعه‌ای را با قطعه دیگر عوض کنید. 
مانیتور باکیفیت بخرید
مهمترین بخش در خرید و فروش کامپیوتر انتخاب صفحه نمایشگر یا مانیتور است. زمانی مانیتورها بزرگ و سنگین بودند، اما حالا خیلی وقت است که مانیتورهای LCD و LED در بازار موجود است. در انتخاب مانیتور توجه به کنتراست و مقدار ریفرش کردن صفحه از اصلی‌ترین نکات است. در کنتراست‌های با عدد بالا وضوح تصویری بیشتری وجود دارد و Refresh Rate های کمتر از ۵ میلی ثانیه باعث می‌شوند خستگی چشم کمتر شود.
کیس را دقیق انتخاب کنید
موقع خرید و فروش کامپیوتر برخی از خریداران تنها به زیبایی یک دستگاه اهمیت می‌دهند و این مورد به خصوص در انتخاب کیس بسیار دیده می‌شود. در صورتی که داخل کیس قطعه‌ بسیار مهمی به اسم مادربرد وجود دارد که برد الکترونيکي درون کيس است و وسايل و قطعات دیگر به آن متصل مي‌شوند يا از آن فرمان مي‌گيرند.
هر مادربرد که باید قابلیت ارتقا در آینده را داشته باشد، ظرفيتي براي ساپورت و پيشتيباني دارد. اطلاعات لازم براي ميزان ساپورت و توانايي مادربرد را مي‌توانيد با وارد کردن مدل دقيق مادربرد در وبسايت سازنده آن بفهمید. قطعه مهم ديگر در کيس شما پردازنده آن يا همان CPUاست. ظرفیت پردازنده که فرکانس‌های مختلفی هم دارد، مهم است و موقع خريد سيستم کامپيوتر بايد به ميزان فرکانس CPU که بر روي جعبه حک شده و ميزان فرکانس CPU مادربرد و هماهنگی این دو باهم توجه کنید.
به مقدار حافظه دستگاه کنید
اگر می‌خواهید برای همه اطلاعات و فایل‌ها فضای کافی در اختیار داشته باشید، به حجم هارد درایو توجه کنید. سرعت ذخیره‌ کردن و بازخوانی اطلاعات روی هارد درایو در تعیین سرعت کامیپوتر نقش دارد. سی دی درایورهای سخت‌ افزاری باید حتما اصل باشند و شماره‌ سریال قانونی بر روی قاب آن‌ نوشته شده باشد. مورد دیگر اینکه در انتخاب حافظه اصلی یا رم هم این نکته را در نظر داشته باشید که حافظه بیشتر به معنی سرعت بیشتر کامپیوتر شماست.
 مدت زمان گارانتی را در نظر داشته باشید
یک کامپیوتر مناسب حداقل باید گارانتی یک‌ ساله داشته باشد. بیشتر محصولات بی‌کیفیت با گارانتی‌های ۹۰ روزه عرضه می‌شوند و بعد از این مدت کوتاه شما با خراب شدن هر قطعه علاوه بر پرداخت قیمت کامل آن، باید هزینه تعویض را نیز پرداخت کنید.