آگهی های ویژه لوازم یدکی - منطقه آزاد اروند

هیچ موردی یافت نشد .

 وسیله های ضروری که همیشه باید در ماشین تان داشته باشید!


بسیاری از افراد داخل داشبورد و کنسول، مدارک ماشین و بیمه را قرار می‌دهند و ممکن است دستمال کاغذی یا جای فندک را هم به آن اضافه کنند. در اینجا وسیله‌ های ضروری را که باید در ماشین هر فرد، مخصوصا در مسافرت‌های طولانی، باشد را نام می‌بریم
۱- اسپری پنچرگیری لاستیک
در اغلب مسافرت‌ها لاستیک خودرو پنچر می‌شود و شما هم لاستیک زاپاس ندارید؛ در این مواقع داشتن اسپری پنچرگیری شما را نجات می‌دهد که می‌تواند درز‌های کوچک تایر را بگیرد و این امکان فراهم می‌شود تا با ایمنی بیشتر خود را به نزدیک‌ترین مکانیکی برسانید.
۲- آچار چرخ چهار پر
آچار چرخ‌های جمع و جورتر و ظریف‌تر برای ماشین‌های امروزی ساخته می‌شوند، در مواقعی که لاستیک خودرو پنچر می‌شود از آن استفاده خواهید کرد.
۳- خوراکی
برای مسافرت‌ در جاده‌های گرم داشتن شکلات‌های تخته‌ایی به نظر مناسب نمی‌رسد اما بسته آجیل یا تخمه مسیر را برای شما کوتاه‌تر خواهد کرد!
۴- جعبه کمک‌های اولیه
یکی از مهم‌ترین وسایل ضروری در هر خودرو داشتن کیت کمک‌های اولیه و یا حتی کیت‌بقا هست که بسیاری از ما داشتن آن را در اولویت‌های خود قرار نمی‌دهیم ولی با پرداخت مبلغی اندک می‌توان ایمنی خود و خانواده‌مان را در جاده‌ها تضمین کنیم.
۵- کیسه‌های پلاستیک و پارچه‌ایی
داشتن چند عدد کیسه پلاستیک و چه بهتر کیسه‌ پارچه‌ایی ( از نظر اهمیت به محیط زیست) کاربردی است. برای مثال آینه بغل شما خراب می‌شود، در این موقع خوشحال خواهید شد که کیسه‌ایی در ماشین دارید که می‌توان وسایل خود را در آن نگه دارید؛ حتی برای نگه‌داری ابزار خودرو می‌توانید از کیسه‌های پارچه‌ایی استفاده‌ کنید.
۶-پمپ سیفونی
این وسیله کمتر در بین رانندگان کشور ما دیده شده، پمپ سیفونی هنگامی که بنزین خودرویتان تمام شده و شما در بین راه مانده‌اید برای انتقال بنزین از دبه به باک خودرو کارایی دارد و دیگر احتیاجی به استفاده از دهان نیست!
۷- دبه بنزین
داشتن دبه بنزین در مسافرت‌های طولانی در مواقعی که بنزین شما تمام می‌شود ضروری به نظر می‌رسد اما نگه داشتن آن در خودرو هم خطر آتش سوزی را به همراه دارد. بهتر است دبه خالی داشته باشید و از رانندگان کمک بگیرید یا تا پمپ بنزین بعدی پیاده بروید و دبه را پر کنید ولی قبل از حرکت حتما باک خودرویتان را چک کنید.
۸- بطری آب بزرگ
هر راننده‌ایی برای آشامیدن و رادیاتور خود در جاده‌های گرم به آب نیاز دارد پس قبل از حرکت آب مورد نیاز خود را تامین کنید. توصیه شده همیشه ۴ لیتر آب در صندوق عقب خودرویتان داشته باشید.
۹- پای کششی تایر
هنگامی که به مناطق شمالی یا جنگلی مسافرت می‌کنید یا حتی در شن‌زار ممکن است ماشین شما گیر کند و درجا بزند؛ در این مواقع گذاشتن نوارهای پلاستیکی یا از جنس آلیاژ سبک در زیر تایرها باعث می‌شود شما را از مهلکه نجات بدهد.
۱۰- مثلث خطر شبرنگ
ماشین شما، شب، در جاده خراب می‌شود و باتری‌های چراغ قوه شما از کار افتاده، داشتن مثلث‌ خطرشبرنگ در این شرایط بسیار ضروری است. این وسیله را در فواصل ۱۰۰ الی ۲۰۰ متری محل توقف خودرو برای هشدار به بقیه رانندگان قرار دهید.
۱۱- ژاکت و پتو
در مسافرت‌های زمستانه یا به مناطق سردسیر همیشه پتو و ژاکت برای سرنشینان خودرویتان داشته باشید.
۱۲- پول نقد
همیشه پول حرف اول را می‌زند پس در کنار کارت‌های اعتباریتان پول نقد به همراه داشته باشید تا در جاده‌ها به مشکل برنخورید.
۱۳- کابل باتری به باتری
این یکی از واجب‌ترین وسایل است که در همیشه باید در خودرویتان داشته باشید. در خرید این وسیله محتاط باشید و با گارانتی آن را خرید کنید؛ حتی اگر شده پول بیشتری را پرداخت کنید ولی جنس خوب آن را بخرید.
۱۴- چراغ قوه‌ 
امروزه اکثریت مردم از اپ‌هایی مانند Flash Light موبایل‌هایشان استفاده می‌کنند و آن را جایگزین چراغ قوه می‌دانند که این بسیار اشتباه است. شما با داشتن چراغ قوه اگر ماشین‌تان خراب شده، می‌توانید آن را زیر کاپوت گذاشته و خودروی خود را تعمیر کنید یا حتی در مواردی که مثلث خطر را می‌گذارید برای هشدار بیشتر می‌توانید از چراغ قوه‌تان استفاده کنید.
۱۵- بسته باتری اضافه/ شارژر موبایل
اگر باتری خودروی شما تمام شده باشد دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد بنابراین برای داشتن ارتباط بهتر یک شارژر موبایل یا باتری اضافه در ماشین‌تان داشته باشید.