آگهی های ویژه آماده به کار - سمنان

هیچ موردی یافت نشد .

برای خودتان شبکه​​ ایجاد کنید و تخصص خود را مطابق نیاز روز تقویت کنید

وقتی جویای کار هستید، شبکه​ های ارتباطی برای‌تان مفید هستند. شبکه‌ی ارتباطی خود را بشناسید و از منافع آن سود ببرید. معلمین، همکلاسی​ها، آشنایان، همکاران و رؤسای سابق می​توانند بخشی از شبکه ارتباطی ش ما باشند.

به‌عنوان یک کارجو، از دیگران راهنمایی بخواهید یا در نوشتن درخواست کار کمک بگیرید. در این مورد هم فکر کنید که آیا در شبکه ارتباطی شما کسی پیدا می‌شود که از امکان پیدا کردن کار در محلّی، به شما خبر بدهد یا شما را به کسی توصیه کند.

فعال باشید. مهارت​های خود را به‌روز نگه دارید، اخبار و وقایع حوزه‌ی شغلی خود را تعقیب کنید، در دوره​های زبان فنلاندی و دوره​های آموزشی تکمیلی شرکت کنید و همچنین تخصص‌های قبلی خود را ارتقاء دهید.

شبکه‌ی ارتباطی خود را تقویت کنید و آن​را گسترش دهید. حتی ارتباطات کاری یا دوره‌های تمرین کار کوتاه‌مدت نیز می​توانند به شما کمک کنند تا شبکه‌ی ارتباطی​تان گسترش پیدا کند. در رویدادهای حرفه​ای حوزه‌ی شغلی خود شرکت کنید، فعالیت‌های داوطلبانه انجام دهید یا به‌عنوان مشاور به دیگران کمک کنید. توجه داشته باشید که فعالیّت‌های داوطلبانه می​توانند روی حقوق بیمه‌ی بیکاری شما تاثیر بگذارد.

در کاریابی از شبکه‌های اجتماعی سود ببرید

وقتی که نیازمند کار هستید، شبکه‌های خدمات ارتباط جمعی اینترنت نظیر فیس​بوک Facebook)) یا لینکداین (LinkedIn) ابزار مناسبی هستند. بسیاری از کارفرمایان از طریق پیام‌های توییتر (Twitter) نیز نیازهای خود را اعلام می‌کنند.

شما می‌توانید در این شبکه‌های اجتماعی در مورد فرصت‌های شغلی، اطلاعات کسب کنید و شبکه‌های ارتباطی حرفه​ای ایجاد کنید. می​توانید در رابطه با فعالیت​های سازمان​های مختلف و موضوعات روز در حوزه‌های شغلی گوناگون اطلاعات مهمی کسب کنید و یا در گفتگوها شرکت کنید.

مستقیما با کارفرماها تماس بگیرید

می​توانید مستقیما با سازمان​های مورد علاقه​تان تماس بگیرید و بپرسید آیا فرصت شغلی مناسبی وجود دارد. بخش بزرگی از فرصت‌های شغلی، علنا مطرح نمی‌شوند. این فرصت‌های شغلی به‌صورت عمومی اعلام نمی‌شوند بلکه کارفرمایان از طریق شبکه​های ارتباطی خویش، کارکنان را جستجو و استخدام می​کنند. می​توانید مستقیما با کارفرما تماس تلفنی بگیرید یا از طریق پست الکترونیک درخواست استخدام شدن بدهید. معمولا می‌توانید درخواست کار خود را مستقیما از طریق شبکه اینترنتی کارفرما نیز ارسال کنید.

خدمات اشتغال و کاریابی

همچنین می​توانید از طریق شرکت​هایی که خدمات اشتغال و کاریابی ارائه می​کنند، دنبال کار بگردید. ممکن است طول مدّت دوره‌ی کاری کوتاه باشد اما می​توان از این رهگذر، تجربیات خود را افزایش و شبکه‌ی ارتباطی خویش را توسعه بخشید. شما با چنین شرکت‌هایی قرارداد می​بندید و این شرکت‌ها شما را پیش کارفرمای دیگری سر کار می​فرستند. همچنین ممکن است از طریق ​چنین شرکت‌هایی برای یک کار دائمی استخدام شوید.