آگهی های ویژه ملک تجاری - منطقه آزاد اروند

هیچ موردی یافت نشد .

مهم ترین ویژگی های ملک تجاری خوب چیست؟

این روزها بازار خرید و فروش املاک تجاری مانند سابق دیگر رونق ندارد. از همین‌رو بازار اجاره ملک تجاری، خواسته متقاضیان خرید را برآورده می‌کند. اغلب کاسبان و مغازه‌داران در املاک تجاری اجاره‌ای مشغول به کار هستند. رونق بازار اجاره املاک تجاری باعث شده است که جوانان و صاحبان تجربه در زمینه‌های گوناگون به امید کسب درآمد و سودآوری، به پشتوانه سرمایه اندک و تخصیص آن برای مبلغ رهن و اجاره ملک تجاری اقدام به راه‌اندازی فروشگاه یا مغازه کرده و کسب‌وکاری را در پیش بگیرند. اما نکته مهم این است که هوشیاری و تمرکز در انتخاب مغازه و محل کسب‌تان باعث خواهد شد که این امید بازدهی و سودآوری زودتر و بیشتر محقق شود.
در زمان اجاره ملک تجاری، نکات و ریزه‌کاری‌های بسیاری وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد و در نظر گرفت. حال اگر قصد هرگونه رهن یا اجاره املاک تجاری را دارید، حتماً باید ویژگی‌های یک ملک خوب را بشناسید و انتخابتان بر اساس معیار و ملاک درستی باشد.
اما این نکات مهم در رهن یا اجاره ملک تجاری چیست؟
بهترین و مناسب‌ترین موقعیت مکانی را برای کسب و کار شما داشته باشد.
 ابعاد، اندازه و متراژ مناسب با پیشه مورد نظرتان را داشته باشد.
 قیمت و مبلغ مناسب رهن و اجاره مهم‌ترین ویژگی اجاره املاک تجاری است.
 امکان فضاسازی و دکوراسیون مناسب برای کسب‌و‌کارتان را داشته باشد.
 وجود صاحب یا صاحبان ملک منصف، قانون مدار و خیرخواه امتیاز ویژه‌ای است.
بهترین و مناسب‌ترین موقعیت مکانی را برای کسب و کار شما داشته باشد
قطعاً مهم‌ترین حسن و امتیاز املاک تجاری، محل و موقعیت مناسب آن خواهد بود. برای مثال مغازه واقع شده در طبقه اول، روبه‌روی درب ورودی یک پاساژ پر‌رفت‌و‌آمد در یکی از مناطق شلوغ تهران و مغازه دیگری که در طبقه ششم پاساژ و در انتهای راهرو واقع شده است را با هم مقایسه می‌کنیم. کاملاً منطقی است که مغازه اول به لحاظ دیده شدن و آمد ‌و ‌رفت مشتری اصطلاحاً پاخور بهتری دارد. در نتیجه این دیده شدن، بالا رفتن میزان فروش و سودآوری به وجود خواهد آمد.
پیشنهاد ما این است که وقتی به دنبال اجاره ملک تجاری هستید، مناطق و محله‌های پررفت‌و‌آمد و مرکزی شهر را انتخاب کنید تا بیشتر در دید مردم قرار بگیرید و به همین خاطر مشتریان بیشتری به مغازه شما پا بگذارند. انتخاب محله‌های خلوت و ساکت برای اجاره ملک تجاری توصیه نمی‌شود، مگر اینکه آرامش محیط و دنج بودن برای کسب‌و‌کار شما امتیازی در نظر گرفته شود و به جلب مشتری کمک کند. بهتر است که مغازه شما در محله‌های شلوغ، نزدیک ایستگاه مترو و در مسیر رفت و آمد تاکسی‌های شهری باشد.
یکی از امتیازات املاک تجاری واقع شده در پاساژها، که اتفاقاً این روزها مورد استقبال فروشندگان جوان و مشتریان بسیاری قرارگرفته‌اند، نزدیکی به درب‌های ورود و خروج، قرارگیری در محل رفت‌و‌آمد مشتریان و همسایگی با آسانسور است.
عمدتاً این دو عامل (موقعیت قرارگیری خوب و دیده شدن توسط مشتریان) تأثیر شگفت‌انگیزی در سودآوری و بازدهی مغازه دارند.
ابعاد، اندازه و  متراژ مناسب با پیشه مورد نظرتان را داشته باشد
یکی از ویژگی‌های خوب املاک تجاری، فضای کاربردی و کارآمد است. ابعاد و اندازه مغازه به چیستی و چگونگی کسب‌و‌کاری که قرار است در آن راه‌اندازی شود وابستگی دارد. برای مثال یک مغازه نوشت‌افزارفروشی اگر ابعاد و اندازه بزرگی نداشته باشد، به‌این‌دلیل‌که مشتریان قصد خرید و بلافاصله ترک فروشگاه را دارند در میزان استقبال و اشتیاق مشتریان خللی ایجاد نمی‌کند. اما در یک رستوران سنتی و یا کافه رستوران ورود مشتریان برای اقامت چند دقیقه‌ای و به منظور استراحت و تجدیدقوا است، بنابراین مناسب بودن ابعاد و دل‌بازی محیط در انتخاب وفاداری مشتری شما تأثیرگذار خواهد بود.
قبل از اجاره املاک تجاری، با توجه به افزایش و کاهش مستقیم ملک تجاری با تغییر متراژ آن، فضای مورد نیاز و کارآمد صنف و پیشه‌ای که قصد راه‌اندازی‌اش را دارید، بررسی کنید و بابت چند صد هزارتومان کمتر یا بیشتر ملکی متناقض با شرایط کسب و کارتان، اجاره نکنید. مرحله جست‌وجو، انتخاب و اجاره املاک تجاری بسیار مهم است. چرا که در روند سوددهی کسب‌و‌کارتان نه تنها بی‌تأثیر نخواهد بود بلکه نقش مهمی ایفاء خواهد کرد
امکان فضاسازی و دکوراسیون مناسب برای کسب‌و‌کارتان را داشته باشد
در اجاره ملک تجاری بسیار خوش‌شانس خواهید بود اگر مغازه‌ای که به آن وارد می‌شوید، پیش از این هم مشغول به همان حرفه و پیشه باشد، در این‌صورت است که شما احتمالاً با تجهیزات و دکوراسیون از پیش‌آماده‌ای مواجه خواهید شد که می‌توانید با قیمتی مناسب آن‌ها را خریداری کنید و زحمت دکوراسیون دوباره و خرید تجهیزات مورد نیاز را نکشید.
امکان دکوراسیون و طراحی ویترین مناسب با توجه به نیاز کسب‌و‌کارتان، فضای کاربردی قابل استفاده در یک ملک تجاری از نکات مثبت و مزیت‌های املاک تجاری خواهد بود.
امکان و مجوز نصب تابلو متناسب با فضا و ابعاد املاک تجاری نکته بسیار مهمی است، که از ویژگی‌های مهم و مثبت املاک تجاری است. البته حالا که در مورد فضای کاربردی و دکوراسیون مغازه حرف می‌زنیم بهتر است به ویژگی‌هایی مثل کف‌پوش و دیوارپوش سالم و مناسب، سیستم گرمایش و سرمایش و تهویه متناسب با فضا و ابعاد، امتیازات آب، برق، گاز و تلفن و به فراخور کسب‌وکارتان امکان استفاده از اینترنت، کرکره و در ورودی ریموت‌دار به‌عنوان مزیت املاک تجاری اشاره کنیم.
وجود صاحب یا صاحبان ملک منصف، قانون‌مدار و خیرخواه امتیاز ویژه‌ای است
واقعیت این است که اگر ملکی مجموعه‌ای از مزیت‌ها و محسنات باشد، بسیار پول‌ساز و پر‌رونق باشد اما مالک یا مالکان آن ملک تجاری رفتار سازشکارانه و منصفانه‌ای نداشته باشد، با ارزان‌ترین مبلغ پیشنهادی رهن و اجاره نیز هم نه تنها باعث سودآوری و بهره نخواهد بود؛ بلکه اسباب نارضایتی و ناآرامی را برای صاحب کسب‌و‌کار فراهم می‌کند.
در اجاره املاک تجاری قبل از عقد قرارداد باید از صاحب ملک گزارش و استعلام‌های لازم را دریافت کنید و از مشاور املاکتان بخواهید این موضوع را با جدیت پیگیری کند و این اطمینان را به شما بدهد که ملک تجاری فاقد هرگونه مشکل و بدهی به عنوان عوارض یا جریمه به شهرداری یا هر ارگان دیگری است.