آگهی های ویژه بسته بندی - تهران

صنعت بسته بندی در سراسر جهان


صنعت بسته بندی پر از شگفتی است!
۱. Coca-Cola: شناخته شده ترین برند در جهان است.
یک تحقیق که چند سال پیش منتشر شد، اعلام کرد که ۹۴درصد از جمعیت جهان برند قرمز کوکاکولا را به رسمیت می‌شناسند. نام برند، دومین کلمه جهان بعد از کلمه okay است که قابل فهم است. این چیزی است که شما به عنوان برندینگ آن را می‌شناسید!
۲. بوی قهوه شدید دقیقا همان چیزی نیست که شما فکر می‌کنید.
به گفته محققان، قهوه یکی از جذاب ترین عطرهای جهان است. تولید کنندگان قهوه می‌دانند که بوی قهوه چیزی است که قهوه را به یک محصول وسوسه انگیز تبدیل می‌کند. اما رایحه تند و شدیدی که پس از باز کردن یک  شیشه محتوی قهوه به سمت راست بینی شما می‌رسد، بوسیله یک نوع خاص از رایحه اسپری است که در زیر آن استفاده می‌شود، بوجود می‌آید.
۳. جعبه مقوایی بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد!
اولین جعبه مقوایی مورد استفاده در حمل و نقل در سال ۱۹۰۳ اختراع شد، در حالی که کارتن دارای قدمت بیشتری است – و در سال ۱۸۵۶ اختراع شد. به نظر می‌رسد که پشت جعبه های سفارشی داستان های زیادی وجود داشته باشند.
۴. بسته بندی های اپل
تا حالا برایتان پیش آمده که ویدئوی باز کردن بسته بندی محصولات اپل رو تماشا کنید، زیبایی و سادگی این بسته بندی ها مثال زدنی است. برای آن که شرکت به این سطح از کمال برسد یک فرهنگ منحصر به فرد را برای جعبه هایش رقم زده. این اثبات می کند که سردمداران اپل برای بسته بندی محصولات جدید خود روندی خاص را پشت سر می گذارند تا هر کدام از محصولاتشان خاص و متمایز باشند.
۵. جعبه با قابلیت گرم شدن در مایکروویو
Nongshim، تولید کننده پیشرو در تولید نودل فوری در کره، یک بسته نوآورانه را برای استفاده امن در مایکروویو ساخته است. به گفته این شرکت، مواد افزوده مورد استفاده در این جعبه ها می‌توانند بدون ذوب شدن حتی دمای ۱۰۰ درجه را تحمل کنند.
۶. نوع نوآورانه بسته بندی – جعبه جادویی آبمیوه
یک شرکت طراح سوئدی Tomorrow Machine سازنده یک جعبه آبمیوه سحرآمیز است. جعبه کوچک از ژل جلبک دریایی آگار-آگار و آب ساخته شده است و برای نگهداری آبمیوه های تازه و کوتاه مدت اختصاص یافته است. جعبه با همان سرعتی که نوشیدنی محتوای آن مصرف می‌شود، از بین می‌رود.
۷. آیا می‌دانید تاریخ انقضا بر روی بطری به شما چه می‌گوید؟
اگر چه بیشتر مواد غذایی که مصرف می‌کنیم دارای تاریخ انقضا هستند ولی تاریخ انقضا به آن مربوط نیست. با این حال، تاریخ انقضا بر روی هر بطری وجود دارد. اما اشتباه نکنید، زیرا این تاریخ ها به انقضای بطری اشاره می‌کند!
۸. نایک اولین جعبه های کفشی را تولید کرد که به طور کامل از مواد زباله بازیافت بودند.
این شرکت پیشگام در صنعت از نظر تولید بسته بندی های نوآورانه است. این جعبه کفش جدیدا طراحی شده را می‌توان به راحتی مانند یک کوله پشتی استفاده کرد و علاوه بر این ۱۰۰ درصد از زباله های بازیافت شده بوجود آمده است. مواد مورد استفاده برای ساخت این جعبه ها عمدتا  ظرف های نوشیدنی اند. طراحی این جعبه ها توسط یک شرکت تایوانی به نام Miniwiz انجام شد.
۹. هفت ثانیه اول زمانیست که آنچه مشتری از برند شما درک خواهد کرد
اکثر مشتریان در طول هفت ثانیه اول از لحظه ای که آنها را می‌بینند، تصور یک برند خاص را ایجاد می ‌کنند. بنابراین بسته بندی و ارتباط گرافیکی از دیدگاه یک شرکت بسیار مهم است!
۱۰. تعداد زیادی از کاغذهای بسته بندی کریسمس
بسته بندی های کریسمس بسیار جذاب هستند، اما متاسفانه – زباله های زیادی تولید می‌کنند. برآورد نشان می‌دهد که هر سال ما بیش از ۸۳ کیلومتر مربع کاغذ بسته بندی که به اندازه کافی برای پوشش کل یک جزیره کافی است، را دور می‌ریزیم.