آگهی های ویژه تلفن ثابت - منطقه آزاد اروند

هیچ موردی یافت نشد .

سرویس های ویژه مخابراتی
 
درسال های اخیر برخی خدمات ویژه مخابراتی در شرکت مخابرات  راه اندازی شده است که استفاده از این خدمات منوط به درخواست مشترک و وجود امکانات فنی مورد نیاز در مرکز مخابراتی مربوط است. این سرویس ها به صاحب امتیاز تلفن و یا قائم مقام قانونی وی واگذار می شود.

عمده ترین سرویس های قابل ارایه به مشترکان تلفن ثابت به شرح زیر است:
1-  سرویس انتظار مکالمه

 استفاده از این سرویس برای همه مشترکان فراهم شده است. در این سرویس مشترک می تواند در حین مکالمه یا یک فرد، از تماس فرد دوم نیز مطلع شده و در صورت تمایل با او صحبت نماید. روش فعال سازی این سرویس #۴۳*می باشد. در این سرویس هرگاه مشترکی پشت خط باشد با یک بار فشار روی قلاب گوشی یا فلاش به مشترک پشت خط پاسخ داده می شود. در برخی مراکز مخابراتی برای پاسخ به مشترک پشت خطی در تلفن ثابت معمولی از قلاب گوشی و عدد ۲ یا Flash و عدد ۲ استفاده می شود. لازم به ذکر است که هرگاه مشترک به طور موقت نیاز به استفاده از این سرویس را نداشته باشد می تواند با گرفتن #۴۳*  سرویس را غیرفعال کند.
شماره گیر دستگاه مشترک حتما باید از نوع TONE باشد.
واحد ارتباط مردمی ۲۰۲۱ پاسخگوی شماست.
 ۲-  سرویس شماره گیری سریع
مشترک دارای این سیستم می تواند بجای گرفتن شماره کامل مشترک دیگر، فقط با گرفتن یک کد یک رقمی با شماره مورد نظر ارتباط برقرارکند. هر مشترک می تواند تا ده شماره را برای خود ذخیره کند.
3- سرویس مکالمه کنفرانس سه نفره
مشترک این سرویس می تواند در یک لحظه با دو الی سه مشترک دیگر همزمان مکالمه نماید. برای استفاده از این سرویس ابتدا گوشی تلفن خود را برداشته و پس از شنیدن بوق آزاد (از چپ به راست) کدهای زیر را اعمال کند:  #۷۰*
 پس از شنیدن مجدد بوق آزاد شماره اولین مشترکی را که می خواهد شماره گیری کند و پس از مکالمه با وی در صورتی که قصد دارید نفر بعدی را به مکالمه وارد کنید با زدن روی دکمه Flash (قلاب گوشی) مشترک اول را پشت خط گذاشته و برای او موزیک ارسال خواهد شد. پس از دریافت بوق آزاد با اعمال کد زیر با مشترک ارتباط برقرار نمایید.#۷۰*
برای اینکه هرسه مشترک بتوانند با یکدیگر مکالمه نمایند در صورتیکه یکی از شماره هایی که گرفته اید اشغال بود، می توانید با زدن دکمه Flash (قلاب گوشی) و شنیدن بوق آزاد مجدداً کد زیر را اعمال کنید:  #۷۰*
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فعال سازی و غیرفعال کردن سرویس های مذکور به مراکز مخابراتی مربوط مراجعه فرمایید و یا با واحد (۲۰۲۱) تماس بگیرید.
فقط مشترکینی که دارای دستگاه تلفن با توانایی شماره گیری TONE باشند می توانند از این سرویس استفاده کنند.
 ۴- سرویس ویژه انتقال مکالمه- دایورت کردن
مشترک این سیستم می تواند هنگامی که در منزل یا محل کار حضور ندارد، کلیه تماس هایی که قصد ارتباط با تلفن وی را دارند به شماره دیگری منتقل سازد. روش فعال سازی این سرویس طبق دستور زیر است. #شماره مورد نظر*۲۱*
برای غیرفعال کردن این سرویس نیز می توانید از دستور زیر استفاده کنید: #۲۱#
۵- سرویس انتقال مکالمه از خط اشغال به خطوط دیگر
اگر شخصی با یکی از خطوط تلفن فردی که دارای این سرویس است، تماس بگیرد، بوق اشغال دریافت نکرده و به خطی که آزاد است زنگ خواهد خورد.
فعال :  #شماره مورد نظر *۶۰*
غیرفعال:  شماره مورد نظر #۶۰#
۶- سرویس بیدار باش 
مشترک برای تنظیم ساعت استراحت خود از این سیستم استفاده می کند.
فعال :  ثانیه دقیقه ساعت *۵۵*
غیرفعال :  #۵۵#
قبل از استفاده از سرویس های ویژه، گوشی خود را در حالت TONE قرار دهید.
 نحوه فعال سازی:
برخی از سرویس‌های ویژه مانند انتظار مکالمه به صورت پیش فرض بر روی تمامی خطوط تلفن ثابت فعال می‌باشند و فعالسازی برخی دیگر منوط به مراجعه غیر حضوری/حضوری مشترک به سایت/مرکزمخابرات وارائه درخواست وصل سرویس مورد نظر می‌باشد . در این صورت مشترک با در دست داشتن اصل مدارک شناسایی به سایت شرکت مخابرات/مرکزتلفن نزدیک محل زندگی یا کار خود مراجعه نموده و در واحدهای امور مشترکین نسبت به فعالسازی و دریافت کدهای دستوری لازم برای وصل یا قطع سرویس مورد نظر اقدام می‌نماید .