آگهی های ویژه آموزشگاه هتلداری - سمنان

هیچ موردی یافت نشد .

همه چیز درباره دوره هتلداری


همه چیز در باره دوره مدیریت عمومی هتلداری
مقوله اقامت به عنوان یکی از ارکان اصلی صنعت گردشگری و میهمان نوازی از اهمیت بسیاری برخوردار است. ارائه خدمات اقامتی بدون نیروی انسانی امکان پذیر نخواهد بود. آموزش تخصصی و مدیریت نیروی انسانی در کنار سایر خدمات یک مرکز اقامتی، کلید اصلی موفقیت در صنعت هتلداری است. منابع انسانی مهم ترین دارائی این صنعت هست و کیفیت منابع انسانی به کیفیت نحوه ارائه خدمات و در نهایت به رضایت مشتری منجر می شود.
صنایع خدماتی با چالش های دائم مواجه است که از ناکارآمدی کارکنان بخصوص در بخش های مدیریتی ناشی می شود و راه حل غلبه بر آن، آموزش کارکنان در مراکز تخصصی است. .
فرصت شغلی
با توجه به چشم انداز آتی گردشگری، افزایش روند ساخت و ساز هتل ها و بهبود زیرساخت ها,نیروی انسانی آموزش دیده و مجرب مورد نیاز خواهد بود که این واقعیت فرصت های شغلی بیشتری برای افراد فراهم می کند این امکان برای تمامی افراد وجود دارد تا رزومه کاری و تحصیلی خود را روی سایت های مربوطه قرار داده و از فرصت های شغلی مرتبط با صنعت هتلداری بهره مند شوند.
گواهی دوره
از طرفی با توجه به طراحی دوره مدیریت عمومی هتلداری از سوی سازمان میراث فرهنگی,صنایع دستی و گردشگری,بسیاری از هتل ها انرژی زیادی برای فرآیند آموزش نیروی انسانی خود صرف نمی کنند و صرفا داشتن گواهینامه مدیریت عمومی هتل را به عنوان یکی از شرایط برای استخدام کارمندان خود در نظر می گیرند. همچنین این مدرک قابل ترجمه و استفاده در سایر کشورها می باشد,بنابرین آن دسته از عزیزانی که مایل به فعالیت در سایر کشورها می باشند، می توانند با ارائه ترجمه این مدرک، از مزایای آن بهره مند شوند.
مزایای شرکت در دوره هتلداری:
با توجه به این که دوره مدیریت عمومی هتلداری آزمون جامع کشوری ندارد و سپری کردن این دوره برای فراگیران بسیار راحت بوده و فراگیران دغدغه آزمون جامع نخواهند داشت و تمامی تلاش خود را برای افزایش دانش و مهارت خود خواهند گذاشت.
همچنین با توجه به اینکه مدرک این دوره قابل ترجمه می باشد، عزیزانی که در این دوره شرکت می کنند به آسانی و با گذراندن کلاس ها، آزمون ها و کارورزی مدرکی معتبر دریافت می کنند و می توانند در خارج از کشور از آن مدرک استفاده کنند.
محتوای دوره
طول مدت دوره آموزشی مدیریت عمومی هتل، 5 ماه می باشد. 13 عنوان درسی مختلف و حداقل 50 ساعت کارورزی محتوای این دوره را تشکیل می دهند .دروس این دوره شامل شناخت هتل و خدمات پشتیبانی، فرانت آفیس، نظارت بر بخش خانه داری، قوانین و ضوابط هتلداری، ایمنی و بهداشت فرد و محیط، مدیریت غذا و نوشیدنی در هتل، مدیریت عمومی هتل، زبان تخصصی آداب معاشرت و الگوهای رفتاری و... می شود. 
شناخت هتل و خدمات پشتیبانی
مدیریت بدون شناخت امکان پذیر نخواهد بود.درس شناخت هتل و خدمات پشتیبانی با تمرکز بر انواع هتل ها و طبقه بندی آن ها، نمودارهای سازمانی و کارکردهای بخش های مختلف هتل,از دروس مهم دوره مدیریت عمومی هتل می باشد.
درس فرانت آفیس
فرانت آفیس را قلب تپنده هتل می دانند؛ اولین و آخرین بخش هتل است که مهمانان با آن ارتباط برقرار می کنند. فردی که در این بخش کار می کند “receptionist ” نامیده می شود. آشنایی با بخش پذیرش هتل، آشنایی با انواع مشتریان، شیوه نظارت بر بخش پذیرش و... از ویژگی های کار این در این بخش است.
نظارت بر بخش خانه داری هتل
اشتغال در بخش خانه داری هتل ها (housekeeping) نیازمند آشنایی با شرح وظایف کارکنان این بخش، نحوه گردش کار و شیوه نظارت بر آن می باشد. امروزه با توجه به استاندارد سازی های صنعت هتلداری,نحوه ارائه خدمات خانه داری به مزیت رقابتی برای هتل ها تبدیل شده است.
مدیریت غذا و نوشیدنی در هتل
نحوه مدیریت این بخش, هم بر میزان رضایت مشتری و هم بر سود و زیان هتل تاثیر مستقیم دارد. بنابرین آشنایی با خدمات بخش غذا و نوشیدنی، شرح وظایف کارکنان این بخش و ارتباطات آنها و شیوه نظارت بر آن برای مدیر هتل بسیار با اهمیت است .
زبان تخصصی
زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی پذیرفته شده در تمامی کشورها,در صنعت گردشگری جایگاه خود را تثبیت کرده است. بنابرین آشنایی با اصول مکالمات روزمره انگلیسی، مکاتبات و اصطلاحات رایج در هتل برای تمامی کارکنان هتل یک ضرورت است.
قوانین و ضوابط هتلداری
در هتل,علاوه بر مقررات داخلی هتل,آگاهی از قوانین و مقررات اداره اماکن نیروی انتظامی، اداره بهداشت,شهرداری,اداره کار و تامین اجتماعی و قوانین مالیاتی همچنین قوانین مربوط به میهمانان خارجی، محدودیت ها و ممنوعیت ها و ایمنی در هتل از مواردی است که مدیر داخلی هتل باید بر آنها اشراف داشته باشد.
بهداشت و ایمنی در هتل
بهداشت و ایمنی در هتل از دو بعد قابل بررسی است: موارد مربوط به هتل و کارکنان که برای حفظ سلامت خود باید رعایت کنند مانند بهداشت در بخش های مختلف هتل، بهداشت فردی و شغلی و... و موارد مربوط به سلامت و امنیت مهمانان مانند اصول ایمنی، کمک های اولیه، حفظ سلامت غذاها و نوشیدنی ها و... .
کارورزی
فراگیران پس از پایان موفقیت آمیز دوره می بایستی یک دوره 50 ساعت کارورزی را در یک هتل در بخش های مختلف سپری کنند. پس از شرکت در این دوره که حداقل 50 ساعت طول می کشد فراگیر با دانش تجربی کار در هتل نیز اَشنا خواهد شد.
آزمون
برای دوره هتلداری آزمون کشوری تعیین نشده و بعد از پایان کلاس های آموزشی، موسسه اقدام به برگزاری آزمون برای دروس سپری شده می نماید.
بعد از تکمیل روند دوره آموزشی (شرکت در کلاس ها، آزمون ها و سپری کردن دوره کارورزی)، پرونده فراگیران به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جهت صدور گواهی پایان دوره ارسال می شود.