آگهی های ویژه خرید و فروش - مرکزی

هیچ موردی یافت نشد .

چگونه گوشی مناسب خود را انتخاب کنیم.

سیستم عامل گوشی برای برخی از افراد مهم ترین معیار در خرید گوشی است,حال این سوال مطرح می شود که اصلی ترین تفاوت ها بین iOS و اندروید چیست؟
این دو سیستم عامل در سال های اخیر شباهت های زیادی به یکدیگر پیدا کرده اند و در طراحی هر یک از این دو سیستم عامل از ویژگی های سیستم عامل دیگر تقلید شده است. محبوب ترین اپلیکیشن ها (از فیس بوک گرفته تا Spotify) برای هر دو سیستم عامل عرضه شده اند و بر روی هر دو سیستم عامل از عملکرد خوبی برخوردار هستند,ویژگی های پایه هر دو سیستم عامل برای استفاده از قابلیت ها و گوشی های هوشمند امروزی یکسان است.
در رابطه با این دو سیستم عامل باید گفت که اندروید بیشترین قابلیت سفارشی سازی را در میان سایر اپلیکیشن ها دارد؛ شما می توانید اپلیکیشن پیام رسان و یا مرورگر پیش فرض خود را در این سیستم عامل به راحتی تغییر دهید. همچنین نفوذ اپلیکیشن ها به سیستم عامل اندروید بیشتر است؛ بنابراین می توانند وظایف بیشتری انجام دهند
عملکرد iOS بهتر از اندروید است؛ اما در عوض محدودیت آن بسیار بیشتر از اندروید است. خوب یا بد باید بگوییم که iOS محدودیت بیشتری برای کاربران و اپلیکیشن ها ایجاد می کند. طرفداران این موضوع معتقد هستند که این کار باعث روان تر شدن عملکرد سیستم عامل و کاربر در هنگام کار با آن تجربه بهتری دارد؛ اما مخالفان این موضوع معتقد هستند که این کار باعث محدودیت شدید سیستم عامل می شود؛ 
گوشی های آیفون عمدتا برای کار کردن با محصولات دیگر اپل همانند اپل واچ و مک بوک طراحی شده اند. همچنین می توانید گوشی های آیفون را با iTunes در ویندوز همگام (سینک) کنید و حتی می توانید بدون کامپیوتر هم از آن استفاده کنید. انتخاب شما بین اندروید و iOS به اپلیکیشن ها و پلتفرم هایی که استفاده می کنید، نیز بستگی دارد.
مشخصات یک گوشی به چه معنایی است؟
مشخصات یک گوشی شباهت زیادی به مشخصات یک کامپیوتر دارد.پردازنده گوشی سرعت آن در پردازش اطلاعات را کنترل می کند و حافظه دسترسی تصادفی یا رم گوش, تعیین کننده میزان پردازش اطلاعات در یک زمان است.
یکی از ملاک های دیگر برای خرید یک گوشی,اندازه صفحه نمایش و رزولوشن آن است.
رزولوشن بالاتر به معنای وضوح بیشتر تصاویر و متون بر روی صفحه نمایش است. البته استفاده راحت از گوشی با یک دست هم مهم است,در مورد اندازه صفحه نمایش هم باید گفت که تقاضا برای خرید گوشی هایی با صفحه نمایش کوچک روز به روز در حال کاهش است و مردم بیشتر متمایل به خرید گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ تر هستند و اندازه این گوشی ها به تدریج در حال نزدیک تر شدن به اندازه صفحه نمایش تبلت ها است.
سخت افزار گوشی ها تنها در صورتی مهم است که بخواهید ارزان قیمت ترین و یا گران قیمت ترین گوشی موجود در بازار را بخرید,در غیر این صورت سخت افزار گوشی ها زیاد مهم نیست و یا حداقل به اندازه سخت افزار لپ تاپ ها مهم نیست. هر گوشی جدیدی به راحتی می تواند اپلیکیشن های فیس بوک و اینستاگرام را اجرا کند و وجود جدیدترین و قدرتمندترین گوشی ها تنها در صورتی ضروری است که بخواهید بازی های با گرافیک بالا و یا اپلیکیشن های سنگین مانند اپلیکیشن های ویرایش فیلم را با سرعت بالایی اجرا کنید.
ویژگی های دیگری که باید در هنگام خرید گوشی به آن ها توجه کنید، مقاومت در برابر آب و گرد و غبار و پشتیبانی از کارت حافظه است (بیشتر گوشی های اندرویدی از کارت حافظه پشتیبانی می کنند,اما در مورد گوشی های آیفون هنوز این چنین نیست)
کیفیت دوربین گوشی
دو معیار در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار هستند که یکی از این دو رزولوشن دوربین و دیگری دریچه دیافراگم (دریچه ای که باعث رسیدن نور به حسگر می شود). در مورد دریچه دیافراگم که با /F نمایش داده می شود، باید گفت که عدد کوچکتر به معنای کیفیت تصویر بهتر است؛ اما موارد زیاد دیگری هم هستند که در کنار یکدیگر تعیین کننده کیفیت دوربین گوشی هستند. 
عمر باتری 
ظرفیت باتری یک گوشی با واحد میلی آمپر ساعت سنجیده می شود که این عدد هر چقدر بالاتر باشد، طبیعتا بهتر است. البته اندازه بزرگ صفحه نمایش و وضوح بالا نیز در کاهش عمر باتری نقش بسزایی دارند