خدمات پزشکی :: دندانپزشکی

بهترین لمینت در تهرانپارس

توان 10
  • تاریخ ثبت: 1400/05/11
  • بازدید: 512 بار

بهترین لمینت در تهرانپارس

بهترین متخصص لمینت دندان در تهرانپارس

دکتر لمینت خوب در تهرانپارس

لمینیت شرایطی در تهرانپارس


کلینیک دندانپزشکی خوب در تهرانپارس
 
کلینیک دندانپزشکی دکتر جهانبخشی
 

(ایمپلنت ، ارتودنسی ، کامپوزیت ، بلیچینگ ، کامپوزیت ونیر  ،لمینت سرامیکی ، انواع لمینت دندان و انواع کامپوزیت دندان و...)


09916371098-02177438526

 

بهترین کلینیک دندانپزشکی در  تهرانپارس 

09916371098-02177438526

بهترین لمینت در تهرانپارس

روکش های کامپوزیت برای تغییر فوری لبخند شما نیاز به تراشیدن و تزریقی ندارد! این فرآیند زمانی که توسط یک دندان پزشک متخصص زیبایی مجرب و ماهر انجام شود خیلی ساده است.
در دندان پزشکی، قرار دادن لایه ای نازک از جنس هر ماده ای بر روی دندان ها روکش کامپوزیت یا لمینت نامیده میشود. روکش کامپوزیت، لایه ای از جنس رزین است که به صورت مستقیم روی دندان ها قرار داده میشود. پس جنس آن سرامیکی نیست.

بهترین لمینت در تهرانپارس

یکی از مزایای روکش کامپوزیت این است که نیازی نیست تمام دندان توسط آن پوشیده شود. در این مورد، بجز دو دندان جلویی، فقط لایه فوقانی مجاور لثه از هر دندان توسط روکش کامپوزیت پوشیده میشود تا تغییر رنگ های زرد دندان را پنهان کند. این کار با تکنیک هایی مانند روکش های سرامیکی امکانپذیر نیست. همچنین از دیگر مزایای آن می توان به طول عمر کامپوزیت ونیر دندان اشاره کرد.

 

طول عمر کامپوزیت دندان
روکش های کامپوزیت قابلیت جایگذاری در یک روز را دارند و ماندگاری و طول عمر کامپوزیت ونیر حدود ۵ تا ۷ سال خواهد بود و همچنین به ترمیم نیاز دارند. اگر به خوبی از آن ها نگهداری نشود، میتوانند حساس به خردشدگی باشند. هزینه انجام این روش معمولا نصف روکش های سرامیکی است. روکش های سرامیکی عمر بیشتری دارند و ۱۲ تا ۲۵ سال عمر میکنند، همچنین نیاز به ترمیم نخواهند داشت. هر دو روش میتوانند برای جنبه های زیبایی استفاده شوند و نتایج شگفت انگیزی خواهند داشت.

بهترین لمینت در تهرانپارس

هر دو روش باید با رویکرد کامل زیبایی بررسی شوند پس ما نیازها و طرح های مدنظر شما را خواهیم دانست. دندان پزشکی زیبایی کار تمام دندان پزشکان نیست زیرا نیاز به توجه شدید به جزئیات دارد. ما برای افراد بالای ۱۲ سال کار روکش را انجام می دهیم.

عمر لمینیت دندان
ماندگاری لمینیت حدود ۱۰ سال است و حتی ممکن است بیش از آن هم دوام بیاورند. عمر لمینیت دندان به بهداشت دهان و دندان و نگهداری از لمینیت دندان بستگی دارد. همچنین باید دو بار در سال برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنید.

بهترین لمینت در تهرانپارس

آیا کامپوزیت دندان به سادگی می شکنند؟
خیر. روکش های کامپوزیت به سادگی یا به همان طریقی که روکش های سرامیکی میتوانند بشکنند، نخواهد شکست. روکش های کامپوزیتی به دلایل بسیاری میتوانند دچار کندگی شوند، شایع ترین دلیل گاز زدن و جویدن غذاهای سفت و سخت یا شکستن مواد غذایی با دندان است. اما بالا بودن طول عمر کامپوزیت ونیر دندان باعث شده است تا اگر روکش ها شکسته شوند، روکش های کامپوزیتی به سادگی در یک جلسه ترمیم میشوند. این ترمیم شبیه به ترمیم روکش های سرامیکی نیست.

کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود؟
بعد از صحبت برای رسیدن به معیارهایتان، نخسین لبخند آزمایشی میتواند انجام بپذیرد. لبخند آزمایشی فرآیندی است که تغییرات در دندان های شما را در یک مدل قالب گیری شده نشان می دهد. براساس شکل و ظاهری که می خواهید روکش کامپوزیت و دندان های شما داشته باشند، کارشنانس دندان پزشکی، با موم، روکش را روی مدل قالب گیری شده از دندان های شما قرار می دهد. این یک نمونه از روکش کامپوزیتی است که شما خواهید داشت و به شما اجازه می دهد تا شکل نهایی دندان هایتان را مشاهده کنید.

این کار با گرفتن یک تصویر از دندان های شما و فرستادن آن به آزمایشگاه انجام میشود. براساس خواسته ها و انتظارات شما، تغییراتی روی دندان های شما که روی مدل قالب گیری شده است توسط یک دندان پزشک مجرب انجام می پذیرد.

در همین حال، اگر تصمیم به سفید کردن دندان هایتان قبل از روکش کردن آن ها داشته باشید، این کار انجام می پذیرد. وقتی دندان های شما سفید شدند، روکش کامپوزیتی به صورت مستقیم روی دندان ها قرار می گیرند، شکل می گیرند و پولیش میشوند.

بهترین لمینت در تهرانپارس


قلموی کامپوزیت دندانپزشکی چیست؟
در دندانپزشکی از ابزارهای مختلفی استفاده می شود که یکی از آنها قلم کامپوزیت است. این قلم ها چند نوع دارند که بر اساس شماره، دسته بندی می شوند. برحی قلم ها برای کارهای زیبایی کامپوزیت و برخی برای کارهای ترمیمی کامپوزیت استفاده می شود.

نکته ای که باید دندانپزشکان دقت داشته باشند این است که قلم را از وسط بگیرند و انگشت خود را به سر مو دار قلم نزدیک نکنند. همچنین با حرکت مچ دست، به نوک قلم و دندان فشار وارد نمایند.

بهترین کاندید استفاده از کامپوزیت ونیر
تقریبا همه افراد میتوانند از این روش برای موارد زیر استفاده کنند:

بهبود ظاهر و نمای دندان ها.
برای محافظت از سطح دندان ها.
تغییر رنگ دندان ها، معمولا برای سفیدتر کردن آن ها.
برای براق تر و شفاف تر کردن ظاهر دندان ها.
برای نزدیک کردن فضای بین دندان ها یا بزرگتر کردن دندان ها.
برای ترمیم هرگونه پریدگی یا شکستگی در دندان ها.

بهترین مارک کامپوزیت ونیر دندان
در ایران برندهای کامپوزیت زیادی وجود دارد. کامپوزیت های ژاپنی با مارک های Kuraray، Geanial و … کامپوزیت های ۳M و Bisco و Cosmedent آمریکایی در بسیاری از دندانپزشکی ها استفاده می شود و کیفیت خوبی دارند. همچنین برندهای Ultradent و ایویکولار آی پی اس نیز مورد تأیید هستند. حتی کامپوزیت های کره ای نیز دارای استانداردهای لازم می باشند. مهمترین نکته در طول عمر کامپوزیت ونیر ها و ماندگاری آن ها به غیر از برند، تخصص دندانپزشک برای تعیین بهترین کامپوزیت برای دندان های شما و جایگذاری صحیح آن است.

چه بسا در بسیاری از موارد کامپوزیت های گران قیمت توسط دندانپزشکان غیر متخصص به کار گرفته شده و نتیجه مطلوبی برای بیمار نداشته است.

باید بدانیم تمام کامپوزیت های موجود در بازار دارای استاندارد لازم کیفی برای ارائه در بازارهای جهانی هستند و انتخاب نوع کامپوزیت به تشخیص دندانپزشک و الویت های بیمار بستگی دارد.

تفاوت لمینت با کامپوزیت دندان در میزان تراش لازم برای دندان، طول عمر آن ها و میزان شفافیت این دو روکش است.

بهترین لمینت در تهرانپارس

چه زمانی باید کامپوزیت دندان را ترمیم کرد؟
در شرایطی که از ظاهر طبیعی دندان خود رضایت کافی را ندارید و کامپوزیت شما در اثر استفاده مداوم، دچار شکستگی یا ساییدگی شده اند بلافاصله باید به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا آنها را ترمیم کند. در صورتی که به درستی از کامپوزیت دندان های خود مراقبت کنید؛ دوام و طول عمری حدود ۵ تا ۷ سال دارد. بنابراین، پس از این مدت برخی از آنها شکسته شده یا ترک می‌خورند و نیاز به ترمیم یا تعویض پیدا می‌کنند. کامپوزیت دندان شکسته را می‌توان به راحتی ترمیم کرد و مراحل ترمیم کامپوزیت دندان شکسته بدون هیچگونه دردی و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌گیرد.

با وجودی که کامپوزیت ونیر ها به اندازه لمینت سرامیکی طول عمر بالایی ندارند اما ساده تر بودن مراحل ترمیم کامپوزیت ونیر بدون نیاز به تراشیدن مینای دندان، آنها را به یک گزینه ایده آل برای بیمارانی که نیاز به اصلاح طرح لبخند خود دارند؛ تبدیل کرده است. مواد رزین کامپوزیت، از جنس نوعی پلاستیک همراه با فیلر ساخته می‌شوند و حدود ۴ تا ۵ سال بدون نیاز به ترمیم، زیبایی خود را حفظ می‌کنند.

 
انواع کامپوزیت‌ دندان
کامپوزیت ماکروفیل
کامپوزیت‌های ماکروفیل اولین کامپوزیت‌هایی بودند که وارد بازار شدند و ذراتی با اندازه‌ی ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر دارند. درست است که بزرگی این ذرات باعث استحکام بیش‌تر می‌شود اما از نظر زیبایی‌شناسی مورد پسند نیستند. پرداخت و پولیش آن‌ها هم کار راحتی نیست، چون این ذرات آن‌قدر بزرگ هستند که حتی با چشم غیر مسلح هم دیده می‌شوند و ممکن است از بافت رزین جدا شوند و بیرون بیایند. با این که امروزه خیلی از این کامپوزیت‌های ماکروفیل استفاده نمی‌شود، اما هنوز هم می‌توان برخی ترمیم‌های خیلی قدیمی را دید که با این مواد انجام شده است.

کامپوزیت میکروفیل
این کامپوزیت‌ها با اندازه ذرات کمتر از ۱۰۰ نانومتر اولین بار در اواخر دهه‌ی هفتاد میلادی دیده شدند. میکروفیل‌ها به خاطر داشتن ذرات کوچک‌تر از نظر زیبایی مورد قبول بودند و پرداخت آن‌ها هم کار راحت‌تری بود اما ضعیف بودند؛ یعنی آن‌قدری مقاومت و استحکام نداشتند که بتوانند نیروهای فشاری روی بخش‌های عقبی دندان‌ها را تحمل کنند. دو نمونه از میکروفیل‌های موجود در بازار عبارتند از ورژن‌های مختلف Heliomolar از Ivoclar Vivadent و Renamel از Cosmedent.

بهترین لمینت در تهرانپارس
کامپوزیت‌های هیبریدی، میکروهیبریدی و نانوهیبریدی
این کامپوزیت‌ها مخلوطی از ذرات ۱۰ و ۵۰ میکرومتری و ۴۰ نانومتری هستند که استحکام ماکروفیل‌ها و قابلیت پرداخت و صیقل میکروفیل‌ها را با هم دارند. نمونه‌هایی از کامپوزیت‌های نانوهیبریدی که در بازار وجود دارند عبارتند از Tetric EvoCeram و IPS Empress Direct از Ivoclar Vivadent و Herculite Ultra از Kerr. از میکروهیبریدها فقط Herculite XRV در بازار وجود دارد.

نانوکامپوزیت‌ها
امتیاز جدیدترین نسل کامپوزیت‌ها متعلق به ۳M ESPE است. Filtek Supreme Ultra Universal نانوکامپوزیتی شامل ذرات ۲۰ نانومتری است و ویژگی منحصربه‌فرد نانوکامپوزیت‌ها این است که ذرات آن در کنار هم نانوکلاسترها (خوشه‌های نانو) را ایجاد می‌کنند. به این ترتیب، ذرات کوچک‌تر می‌توانند در کنار هم قرار بگیرند و ذرات بزرگ‌تری ایجاد کنند که استحکام بیش‌تر، مقاومت بالاتر نسبت به فرسایش و قابلیت پرداخت بیش‌تری دارند.

بهترین لمینت در تهرانپارس


عوارض کامپوزیت ونیر دندان

 در واقع در مقایسه با سایر روش های دندانپزشکی مشاهده می شود. در مقایسه با روکش های سرامیکی به عنوان یک درمان جایگزین:

روکش های کامپوزیتی راحت تر تغییر رنگ می دهند اما میتوانند به صورت منظم پولیش شده و تمیز شوند. عادات و رژیم غذایی فرد میتواند منجربه تغییر رنگ روکش شود.

کیفیت و ظاهر روکش های کامپوزیتی وابسته و تجربه و مهارت فردی دارد که آن را درست میکند. برای این که روکش کامپوزیت ظاهر طبیعی و مناسبی داشته باشد، دندان پزشک خوب کافی نیست.

روکش های کامپوزیتی را نمی تواند سفید کرد. اما این کار برای انواع دیگر درمان ها شامل روکش های سرامیکی نیز قابل انجام نیست. بیمار باید نخست دندان های خود را سفید کند و سپس از روکش های کامپوزیتی استفاده کند. بعد از آن رنگ روکش با رنگ دندان های سفید شده همخوانی خواهد داشت.

09916371098-02177438526

   

قیمت : تماس بگیرید

ارسال پیام به آگهی دهنده (اپراتور 102)

ارسال نظر برای آگهی بهترین لمینت در تهرانپارس

Captcha image

نظرات ارسال شده

فاطمه قاسمی - 1400/05/31
لمینت دندونمو اقای دکتر امیری انجام دادم خیلی راضیم

آخرین آگهی های دندانپزشکی
1401/01/15
بهترین متخصص جراح ایمپلنت در تهران
19

بهترین متخصص جراح ایمپلنت در تهران , 02126293892 , 09022510105

اپراتور ثبت آگهی 110 / تلفن: 02126293892

1398/09/26
متخصص ایمپلنت در شرق تهران
12

بهترین متخصص ایمپلنت در شرق تهران شماره تماس : 02177729010

متخصص ایمپلنت / تلفن: 02177729100

1400/05/11
ایمپلنت اقساطی در تهرانپارس
10

ایمپلنت اقساطی در تهرانپارس کلینیک دندانپزشکی دکتر قائمی 02177743151 کلینیک دندانپزشکی دکتر قائمی

اپراتور 102 / تلفن: 021-77743151

1400/11/24
بهترین دندانپزشکی در قیطریه
8

بهترین دندانپزشکی در قیطریه دندانپزشکی کام دنتال 0212239832 و02122398344 کلینیک دندانپزشکی کام دنتال

اپراتور 102 / تلفن: 0212239832

1399/02/28
دندانپزشکی صدف در پیروزی
1

دندانپزشکی صدف در پیروزی 02177151268،02177151267 با انجام خدمات دندانپزشکی در خیابان پیروزی در حال فعالیت میباشد.

زیبا حسینی / تلفن: 02177151268

1400/01/30
بهترین دندان پزشک کودکان در زنجان
1

دکتر بهاره ناظمی متخصص دندانپزشکی کودکان در زنجان 02433431700      09109724804

زیبا حسینی / تلفن: 02433431700

1398/12/01
متخصص ارتودنسی در اقدسیه,منطقه 1
1

متخصص ارتودنسی و کلینیک زیبایی در اقدسیه کلینیک زیبایی و ارتودنسی دکتر روزبهانی در محدوده و محله اقدسیه 02122443374

زیبا حسینی / تلفن: 02122458424

1399/05/21
شرکت بسپار گستر جاویدان فروش انواع کیسه یخ ژله ای در شمال تهران
1

شرکت بسپار گستر جاویدان فروش انواع کیسه یخ در شمال تهران کیسه یخ عینکی 09126808903

زیبا حسینی / تلفن: 09126808903

1398/12/13
متخصص دندانپزشکی و عصب کشی در بلوارارتش,منطقه 1
1

بهترین متخصص دندانپزشکی و عصب کشی در بلوارارتش,منطقه 1 و کلینیک زیبایی در بلوار ارتش 02122458424 کلینیک زیبایی در منطقه 1 و کلینیک زیبایی روزبهانی 02122458424

زیبا حسینی / تلفن: 02122458424

1400/06/14
ایمپلنت عالی تضمینی با تخفیف ویژه نیاوران
1

دکتر بهروز فرجی ایمپلنت عالی شماره های تماس: 26127529   و   09212746110 ایمپلنت بدون درد تضمینی با تخفیف ویژه کلینیک زیبایی و ایمپلنت نیاوران دکتر فرجی  اولین روش استفاده از چهار ایمپلنت با قطر 2 میلیمتر است

زیبا حسینی / تلفن: 02126127529