خدمات :: خدمات پزشکی

فیزیوتراپی در منزل | دکتر حامد احمدی گل

فیزیوتراپی در منزل | دکتر حامد احمدی گل
 • تاریخ ثبت: 1398/10/11
 • بازدید: 641 بار

فیزیوتراپی در منزل | فیزیوتراپی در منزل تهران

 

فیزیوتراپی دکتر حامد احمدی گل 09128332821

 

فیزیوتراپی در منزل روشی از درمان می باشد که با استفاده از جریانات الکتریکی، تجهیزات مکانیکی ، تمرین های ورزشی  و سایر عوامل فیزیکی به درمان اختلالات و بیماری های ماهیچه ای، عصبی و اسکلتی پرداخته می شود. همچنین در فیزیوتراپی در منزل از پرتوهای فروسرخ و فرابنفش، گرما، نور، جریان برق و ورزش به منظور درمان اجزای مختلف بدن استفاده می گردد.

فیزیوتراپی در منزل در روند بهبودی بیمار تأثیرگذاری بالایی دارد؛ بنابراین پس از انجام فیزیوتراپی، فیزوتراپیست ها تمرینات به خصوصی را و آموزش فیزیوتراپی در منزل را به فرد مورد نظر آموزش می‌دهند.

تا عضلات عضو آسیب دیده قوی‌تر شوند و فرد بتواند در کمترین زمان ممکن سلامتی‌اش را به دست بیاورد.

توجه داشته باشید که انجام تمرینات آموزش فیزیوتراپی در منزل نیاز به دقت و توجه ویژه‌ای دارد و باید جهت انجام آن‌ها از فزیوتراپیست ها راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

تمرینات فیزیوتراپی در منزل به صورت حرکات ورزشی به فرد آموزش داده می‌شوند. تمرینات و آموزش فیزیوتراپی در منزل برای کاهش درد و افزایش تحرک در مفاصل قسمت آسیب دیده بدن مناسب هستند.

علل استفاده افراد از فیزیوتراپی در منزل تهران:

 • کمک به کاهش درد در محل زندگی شخص

 • کمک به بهبود تواناییهای حرکتی شخص در منزل او

 • کمک به بهبود تعادل فرد به خصوص سالمندان برای پیشگیری از زمین خوردن در محل زندگی شخص

 • اموزش استفاده از وسایل کمکی مانند عصا و واکر در محل زندگی

 • توانبخشی افراد پس از عمل جراحی و در منزل

 • پیشگیری از صدمه هایی که ممکن است در اثر ورزش رخ دهد و یا کمک به ترمیم این دسته از آسیبها در منزل بیمار

 • جلوگیری از ناتوانییا کم توانی بر اثر برخی جراحیها در منزل فرد

 • توانبخشی در منزل به افرادی که دچار سکته مغزی شده و یا تصادف کرده اند

 • کمک به کنترل ادرار و مدفوع به خصوص در سالمندان در منزل آنان

 • آموزش استفاده از عضو مصنوعی در منزل

 • تجویز اسپلینتیا بریس

مزایای فیزیوتراپی در منزل:

 • امکان بررسی دلیل بیماری توسط فیزیوتراپیست معالج

 • هماهنگی برنامه درمان با برنامه زندگی

 • آموزش حرکات به افراد در منزل توسط فیزیوتراپیست

 • آموزش درست حرکات در مکان تمرین

 • استراحت بدن پس از جلسات درمانی

 • تمرینات دقیقا جایی به شما آموزش داده می شوند که قرار است آنها را انجام دهید.

 • خانواده را هم در درمان خود سهیم کنید.

 • نیازی به رفت و آمد نیست – استراحت کنید و دورهٔ نقاهت خود را در امنیت سپری کنید.

 • صرفه جویی در هزینه ها.

همچنین از مزایای دیگر استفاده از خدمات فیریوتراپی در منزل این است که مصائب و مشکلات انتقال بیمار در سطح شهر و ترافیک موجود برطرف می شود و بیمار دچار خستگی و افزایش درد نمی شود و بیمار از خطرات احتمالی و اتفاقات ناگواری که امکان دار در مسیر برایش اتفاق بیفتد درامان می ماند و با صرف انرژی کمتری به نتیجه خواهد رسید .

درمانگر نیز به طور اختصاصی و ویژه به دور از تنش های موجود در کلینیک درمان ویژه ای را با آرامش بیتشری برای بیمار به انجام می رساند .

ماهیت فرآیند فیزیوتراپی در منزل:

فیزیوتراپی در منزل خدمتی است که با نظارت و راهنمایی فردی تحت عنوان فیزیوتراپیست در منزل بیمار انجام شده و شامل مراحل بررسی، تشخیص، برنامه ریزی، مداخله و ارزیابی می باشد که در ادامه به بررسی این مراحل خواهیم پرداخت:

بررسی:

در این مرحله، فیزیوتراپیست به معاینه نقصهای موجود در بدن بیمار، محدودیتهای عملکردی او، ناتوانییا کم توانیها و دیگر مشکلات شخص دارای کم توانییا ناتوانی حرکتی میپردازد.

این اختلالات توسط آزمایشات ویژه و غربالگری بررسی شده و پس از ارزیابی نتایج کسب شده از آنالیز آنها، در چارچوب یک سری فرآیندها و اعمال منطقی به اختلالات موجود در شخص پی برده میشود.

تشخیص:

پس از مشاهده نتیجه های کسب شده از آزمایشات بیمار و ارزیابی وضعیت او، تشخیص صورت میپذیرد. این تشخیصها شامل نقص حرکتی شخص، محدودیت­های حرکتی، کم توانی، ناتوانییا سندروم می باشد.

برنامه ریزی:

اگر بعد از انجام مرحله تشخیص معین شود که شرایط بیمار به گونه ای است که برای درمان نیازمند مداخله از طریق فیزیوتراپی در منزل می باشد، برنامه ریزی با هدف کمک به بهبود اوضاع او و آموزش به خود بیمار و اطرافیان وی شروع میگردد.

 این برنامهریزی در نهایت به مداخله در درمان شخص دارای اختلال حرکتی، مختوم می گردد.

مداخله:

پس از انجام برنامه ریزی مناسب برای درمان، مداخله در درمان بیمار به منظور جلوگیری از آسیبها، رفع محدودیتهای حرکتی، راهنمایی و مشاوره به شخص دارای ناتوانییا کم توانی و … آغاز می گردد.

ارزیابی:

در مرحله ارزیابی، فیزیوتراپیست مجددا به انجام معاینات و غربالگری های خاص پرداخته و نتایج به دست آمده را مورد ارزیابی قرار می­دهد تا وضعیت بیمار و روند پیشرفت او را مورد اندازه گیری قرار دهد.

درمان با فیزیوتراپی در منزل تهران به طور کلی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود:

الکتروتراپی:

درمان به وسیله دستگاه های ویژه انجام می‌شود این دستگاه ها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رایویی؛ امواج مافوق صوت؛ امواج الکتریکی) که همگی توسط دستگاه به شکل خاصی تولیدشده و تغییر می‌یابند (مدوله می‌شوند).

تمرین درمانی:

 فیزیوتراپیست به وسیله تجویز؛ انجام و آموزش ورزش های درمانی خاص؛ ماساژ؛ ورزش در آب (آب‌درمانی)؛ اقدام به درمان بیماریا افزایش سطح سلامت می‌کند.

مهارت های درمان با دست:

انجام بعضی از حرکات و نرمش ها توسط دست فیزیوتراپیست.

الکتروتراپی چیست؟

دستگاه الکتروتراپی دستگاهی است که با امواج الکتریکی، مشکلاتی از جمله درد ها و گرفتگی های عضلانی را کاهش میدهد.

دستگاه الکتروتراپی به صورت پرتابل ( قابل حمل و انتقال)  نیز وجود دارد که باعث شده فیزیوتراپی در منزل معنا پیدا کند.

الکتروتراپی یکی از شاخه های مهم فیزیوتراپی است که امروزه میتوانید به کمک آن ها بسیاری از مشکلات از جمله موارد زیر را برطرف سازید :

 • کمردردها
 • دردهای مفصلی
 • دردهای عضلانی
 • دردهای ناشی از قاعدگی
 • و

انجام درمان با دست در منزل

یکی از قسمت های مهم که در فیزیوتراپی بسیار پر کاربرد می باشد انجام حرکات با دست توسط فیزیوتراپیست است که برای بیماری های زیر است:

 • بیماری های حرکتی
 • کنترل درد
 • بیماری های شغلی
 • و

انجام تمرین درمانی در منزل:

یکی از کارهای دیگری که در فیزیوتراپی در منزل  انجام میشود  تمرین درمانی است. در تمرین درمانی انجام ورزش ها و حرکات مختلف به بیمار آموزش داده می شود یا بر روی او انجام میشود.

همچنین انجام بعضی از درمان ها از جمله:

 • ماساژ درمانی
 • آب درمانی
 • و

نیز جزو تمرین درمانی می باشد.

تمرین درمانی یک استرس و فشار فیزیکی کنترل شده و معین است که به منظور افزایش قدرت، دامنه حرکتی و یا انعطاف به بدن اعمال می شود.

 • فعال
 • غیر فعال
 • فعال کمکی

تمرین غیر فعال:

تمرین غیر فعال زمانی است که شما به حالت آرام استراحت می کنید و فرد دیگری فشاری به یک قسمت بدن شما می آورد که ممکن است باعث حرکت آن قسمت شود و یا نشود.

مثلا کشش همسترینگ برای افرادی ورزشکاری که دچار حادثه و کشیدگی این عضله شده اند. در این حالت فرد پای بیمار را در حالت طاق باز به سمت بالا می آورد تا پشت ران کشیده شود.

تمرین فعال:

تمرین فعال زمانی انجام می شود که شما با نیروی خود حرکتی کرده و یا فشار یا کششی به بدن خود وارد می کنید.

مثل حرکت دادن دست و پا، دویدن، بلند کردن وزنه و ... .

تمرین فعال کمکی زمانی هست که فرد به تنهایی قادر به شروع یا انجام کامل و صحیح تمرین نبوده، اما با مقداری کمک این کار را به خوبی انجام می دهد.

مثلا بلند شدن از روی صندلی با کمک یک فرد دیگر و یا بلند کردن دست یا پا با کمک فرد یا ابزار دیگر مثل فنر و ... .

اگر شما در یک کلینیک، بیمارستان و یا به صورت فیزیوتراپی در منزل  تحت این خدمات درمانی قرار گیرید حتما به تنوع و اهمیت این تمرینات پی خواهید برد.

 برای بهبود سریع وضعیت سلامتی بایدیک برنامه تمرین خانگی نیز داشته و چند وعده در منزل تمرینات طراحی شده توسط درمانگر را انجام دهید. این بخش از تمرینات بسیار مهم بود و سهم حداکثری را در درمان شما خواهد داشت‌.

فراصوت، ابزار و روش فیزیوتراپی:

فراصوتیک روش بی خطر و بدون عوارض جانبی برای انتقال انرژی به داخل بافت بدن بوده و با توجه به پارامتر های آن می تواند باعث تولید گرما، ماساژ بافتی و تحریک ترمیم و آزادسازی مواد ضد درد شود.

از این ابزار برای درمان مشکلات اسکلتی عضلانی مثل التهاب تاندون، پیچخوردگییا کشیدگی استفاده می شود.

امواج فراصوت توسط دستگاه فراصوت تولید شده و با توجه به تنظیمات فیزیوتراپیست اثرات خود را نشان خواهد داد. این دستگاه یک دسته اعمال موج داشته و از طریق پروپ موجود بر روی دسته امواج را ساطع خواهد کرد.

برای عبور بهتر این امواج باید سطح بدن با ژل اولتراسوند آغشته شود. این پروپ در مسیرهای دایره ای در اطراف محل آسیب حرکت داده خواهد شد تا امواج همه آن ناحیه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

تحریکات الکتریکی، روش درمانی فیزیوتراپی:

این تحریکات برای کاهش درد و التهاب و یا انقباض یکیا گروهی از عضله به منظور بازآموزی آن ها صورت می گیرد.

در این روش جریان الکتریکی به وسیله الکترود های پهن و اسفنج های مرطوب وارد بدن شده و بسته به نوع جریان ممکن است حس سوزن سوزن شدن، ضربه و یا بی حسی شود.

این پیام ها ممکن باعث بلوکه شدن مسیر درد و کاهش درد و اسپاسم و سفتی عضلانی شود. در بیمارانی مثل سکته مغزی و ای ال اس برای باز آموزی و تقویت عضلات ممکن است از تحریکات انقباضی استفاده شود.

 خوشبختانه با پیشرفت علم و فناوری امروز دستگاه های موچک، سبک و قابل حمل برای انجام فیزیوتراپی در منزل موجود است.

یونتوفروزیس نیز حالت خاصی از تحریکات الکتریکی است که به همراه تحریکات الکتریکییک نوع ماده درمانییا دارو به کمک جریان وارد بدن می شود تا بر روی عضلات، تاندون ها و رباط ها اثر کند.

فونوفروزیس چگونه انجام می شود؟

این روش با استفاده از امواج فراصوت انجام شده و در آن مواد دارویی از طریق پوست با کمک امواج صوتی وارد بدن می شود.

برای این کار از دستگاه فراصوت و ژل پزشکی در ناحیه آسیب دیده استفاده می شود. از این روش اغلب برای وارد کردن مواد دارویی مثل دگزامتازون یا پیروکسیکام و دیکلوفناک استفاده می شود. این روش اثرات جانبی اثبات شده ندارد.

نور درمانی چیست؟و چگونه انجام می شود؟

نور درمانی شامل استفاده از لیزر ‌ها و دیود‌ های نوری باعث بهبود پروسه ی ترمیم بافت آسیب دیده می شود.

 نور درمانی با استفاده از پرتو خالص یا همگن با طول موج خاص باعث کمک به بازسازی بافت آسیب دیده، کاهش درد، کاهش التهاب می شود این روش درمان همانند هر ابزار درمانی در صورت استفاده صحیح و استاندارد، بدون درد و عوارض جانبی بوده و معمولا ۵ الی ۱۰ دقیقه طول می کشد.

فیزیوتراپیست با توجه به نوع و محل آسیب پارامتر ‌های نور تابشی را تنظیم کرده و به صورت مستقیم به محل مورد نظر اعمال می کند.

انواع تابش ها ممکن است برای افزایش خون رسانی، افزایش خاصیت ارتجالی بافت های بدن، افزایش جریان خون و برداشته شدن مواد التهابی و تامین مواد غذایی لازم جهت بهبود ناحیه آسیب دیده می شود.

نور درمانی ممکن است برای درمان درد های مزمن، التهاب، انواع زخم ها من جمله زخم های دیابتیک استفاده شود.

ابزار ها و وسایل کمکی فیزیوتراپی در منزل چه چیز هایی هستند؟

ممکن است بیمار برای حرکت بهتر و یا حمایت ناحیه آسیب دیده و یا محدود کردن و ثابت نگه داشتن قسمتی از بدن نیاز به ابزار های خاصی باشد که به آن ها ارتز می گویند.

تجویز و آموزش استفاده از این ابزار ها وظیفه فیزیوتراپیست می باشد. چنان چه عضوی از بیمار قطع شده باشد فیزیوتراپیست با تجویز اعضای مصنوعی و آموزش استفاده صحیح از آن ها باعث بهبود کیفیت زندگی بیمار می شود مثلا فیزیوتراپیست برای بیماری که پای خود را از دست داده و یا جراحی شده نحوه ی بالا و پایین رفتن از پله ها، نشستن و برخاستن، دراز کشیدن و انجام کار های روزانه را آموزش می دهد.

ابزار ها و وسایل کمکی برای انجام نوردرمانی در فیزیوتراپی در منزل تهران:

وسایل کمکی:

ممکن است بیمار به ناچار به شرایط خاص نیازمند استفاده از وسایل کمکی باشد در این صورت انتخاب و تجویز وسیله‌ی مناسب و نحوه ی استفاده از آن به عهده‌ی فیزیوتراپیست می باشد.

این وسایل کمکی شامل موارد زیر هستند:

 • کراچ ها
 • واکر‌های استاندارد یا چرخدار
 • ویلچر‌ها
 • عصا‌های استاندارد
 • عصا‌های سه یا چهار پایه
 • کراچ های بازویی

هزینه فیزیوتراپی در منزل:

نرخ فیزیوتراپی در منزل تهران با توجه به روش درمان و خدمات درخواستی بیمار از قبیل تعداد ناحیه فیزیوتراپی، مسافت منزل بیمار و اینکه از درمان با دست یا از دستگاه استفاده شود، محاسبه می شود.

 قیمت فیزیوتراپی در منزل متغییر می باشد. بیمارانی که بیمه تکمیلی دارند می توانند با ارائه فاکتور برای دریافت هزینه از بیمه تکمیلی اقدام کنند.

چه افرادی نیاز به فیزیوتراپی در منزل دارند؟

فیزیوتراپی در منزل در بخشهای وسیع و متنوعی فعالیت دارد. به همین دلیل نیز افراد مختلفی برای بهره گیری از خدمات ان اقدام می کنند.گاهی اوقات ممکن است شخص متقاضییک کودک معلول باشد، گاه یک جوان ورزشکار و گاهی نیزیک فرد سالمند

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم:

فیزیوتراپی در منزل توسط خانم، امری است که باید در امور پزشکی به آن اهمیت داد. فیزیوتراپی در منزل توسط خانم برای بسیاری از بانوان دارای  حساسیت می باشد.

 در فیزیوتراپی سعی می شود تا بیمار توان حداکثری خود را به دست آورد و بتواند آن را حفظ کنند و به این ترتیب در جریان عادی زندگی قرار گیرد.

با توجه به شرایط زندگی امروزه مراجعه به کلینیک ها ممکن است برای همگان امکان پذیر نباشد و انجام فیزیوتراپی در منزل توسط خانم موضوعی است که جایگاه ویژه ایی در این میان دارد.

 در این میان بسیاری از بیماران خانم وجود دارند که نیازمند خدمات فیزیوتراپی در منزل می باشند و برای آنان بهتر و راحت است تا با یک فیزیوتراپ خانم همکاری کنند. همچنین بسیاری از سالمندان انجام فیزیوتراپی در منزل را ترجیح می دهند.

در یک جلسه فیزیوتراپی در منزل توسط خانم، فیزیوتراپ سعی میکند تا با استفاده از تجهیزات الکتریکی و مکانیکی و همچنین حرکات اصلاحی و تمرینی آسیب های ماهیچه ایی، عصبی و یا اسکلتی را به نوعی بازپروری کند.

در واقع فیزیوتراپ خانم سعی میکند تا  در ابتدا مشکل و آسیب را حل کند و در طی جلسات فیزیوتراپی توان فرد را بالا ببرد.

فیزیوتراپ خانم در ابتدا سعی می کند تا برنامه تمرینی را به شما شرح دهد و سپس در کنار شما قدم به قدم آن را اجرا می کند.

معمولا مدت زمان یک جلسه فیزیوتراپی در منزل توسط خانم بستگی به میزان آسیب بیمار دارد و در بعضی از شرایط از بیمار در خواست می شود تا در طی روز و در چندین نوبت تمرینات حرکتی را انجام دهد تا بدن توان خود را به دست آورد.

نتایج خدمات فیریوتراپی در منزل:

 • کاهش درد سیاتیک
 • توانبخشی کمر
 • کاهش انحراف ستون فقرات
 • کاهش درد و بهبود جراحی های ترمیمی
 • توانبخشی آسیب های  ورزشی
 • توانبخشی حرکتی بیماران سکته مغزی و قلبی
 • توانیخشی و بازیابی حرکتی افراد تصادفی و ضایع نخاعی
 • و....

   


مشخصات آگهی دهنده

نام
داداشی
ایمیل
تلفن
09128332821
انقضا
1399/04/29
بروزرسانی
1399/02/31
موقعیت
تهران
آدرس
سرویس دهی فیزیوتراپی در منزل کل تهران
مشاهده تمام آگهی های داداشی

ارسال پیام به آگهی دهنده (داداشی)

در مورد: فیزیوتراپی در منزل | دکتر حامد احمدی گل


Captcha image

ارسال نظر برای آگهی فیزیوتراپی در منزل | دکتر حامد احمدی گل

Captcha image

آخرین آگهی های خدمات پزشکی
1398/12/05
نگهداری از سالمند در منزل
18

نگهداری از سالمند در منزل , 09121896185 , 44966094 , 88810902 , خدمات پرستاری سینا

داداشی / تلفن: 44966094

1397/12/02
تزریقات سرم در تهران
10

تزریقات سرم در تهران

داداشی / تلفن: 02122735027

1397/03/22
بهترین رادیولوژی و سونوگرافی تهران
7

02188553155-88553310انواع سونوگرافي و راديولوژي تخصصي ، داپلر، شكم و لگن ، بارداري و...

غلامرضا سيف / تلفن: 02188553310

1397/08/29
طب سنتی سوزنی حجامت زالو درمانی دکتر مرتضی طبسی در شهرک گلستان,منطقه 22
4

طب سنتی سوزنی دکترمرتضی طبسی در شهرک گلستان,منطقه 22 بهترین طب سنتی سوزنی در شهرک گلستان طب سوزنی با امکانات تخصصی و بهداشتی در شهرک گلستان انجام می پذیرد برای انجام خدمات با وقت قبلی در خدمت شما خواهیم بود 09123908906

زیبا حسینی / تلفن: 09123908906

1396/10/19
طب سوزنی در شرق تهران
3

طب سوزنی شرق تهران

مرتضی ترابی / تلفن: 02144389804

1399/03/05
خدمات آی سی یو در منزل شمال تهران
2

خدمات آی سی یو در منزل شمال تهران , 09191445752 , 44082952 , مرکز ارائه خدمات و مراقبت های بالینی در منزل نفس بان

خدمات پزشکی و پرستاری در منزل / تلفن: 44082952

1399/03/05
خدمات آی سی یو در منزل غرب تهران
2

خدمات آی سی یو در منزل غرب تهران , 09191445752 , 44082879 , 44030722 , خدمات مراقبتی و پرستاری نفس بان در غرب تهران

خدمات پزشکی و پرستاری در منزل / تلفن: 44082879

1398/07/08
بهترین فوق تخصص گوارش در شمال تهران,منطقه1
2

بهترین فوق تخصص گوارش در زمینه زخم های گوارش و ... شمال تهران,منطقه1

اپراتور پیام اول / تلفن: 02122889947

1397/11/17
روانشناس وهیپنوتراپ در شمال تهران,منطقه 1
1

روانشناس وهیپنوتراپ و هیپنوتیزم درمانی و روان درمانی باهیپنوتیزم درمانی پیشرفته و شماره تماس 09123592678 کلیه بیماریهای فیزیکی که ریشه عصبی دارند و و همچنین درمان وسواس و افسردگی و اضطراب و انواع ترسها و فراموش کردن خاطرات ناخوشایند گذشته و درمان اعتماد بنفس و تقویت انگیزه پیشرفت و تقویت تمرکز 09123592678 و برنامه ریزی جدید ذهنی در ناخودآگاه 09123592678

زیبا حسینی / تلفن: 09123592678

1397/04/26
فیزیوتراپی نسیم سلامت در شهرک گلستان,منطقه 22
1

مجهز به جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی در محله شهرک گلستان , منطقه 22

بهار شجاعتی / تلفن: 02144765733