خدمات پزشکی :: متخصص جراحی

متخصص جراحی عمومی در کرج

توان 1
 • تاریخ ثبت: 1398/03/28
 • بازدید: 1388 بار

متخصص جراحی عمومی در کرج

 

متخصص جراحی عمومی دکتر میترا اقدسی 

متخصص جراحی عمومی دکتر میترا اقدسی در کرج

متخصص جراحی عمومی  در البرز
متخصص جراحی عمومی در استان البرز
متخصص جراحی عمومی دکتر میترا اقدسی در استان البرز

متخصص جراحی عمومی دکتر میترا اقدسی در البرز

مشخصات مطب

کرج- چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا- ساختمان نیلوفر- طبقه ۶- واحد ۲۱

تلفن ۰۲۶۳۲۲۶۱۰۳۴ – ۰۹۲۲۶۴۶۱۱۴۹ –

ساعتها

صبحها از ساعت ۱۰ تا ۱۲ – بعد از ظهرها از ساعت ۵ تا ۹ ( بجز ۵ شنبه ها)

دکتر میترا اقدسی متخصص جراحی    ۰۹۲۲۶۴۶۱۱۴۹

با بیش از ۱6 سال سابقه جراحی های

دستگاه گوارش ، پستان، موارد تروما و واریسهای پا بوده

و هم اکنون تنها مرکز درمان واریسهای عمقی و سطحی پا

با پیشرفته ترین روش درمانی در کرج را ارائه میدهد.

بواسیر (هموروئید) چیست   ۰۹۲۲۶۴۶۱۱۴۹

در مواقع یبوست مدفوع سفت به رگهای خونی که بطور طبیعی در انتهای روده (داخل مقعد) وجود دارند فشار آورده و منجر به بزرگ شدن این رگها می شود که بواسیر نامیده می شود و در مراحل پیشرفت بیماری ، بالشتکهای بواسیری حین اجابت مزاج بصورت یک توده از مقعد خارج می شوند که یا خود بخود یا با فشار دست بداخل بر می گردد و در موارد شدیدتر بداخل بر نمی گردد . خروج این توده از مقعد اغلب دردناک بوده و گاهی همراه با خونریزی بصورت قطره قطره بعد از دفع مدفوع خود را نشان می دهد .   ۰۹۲۲۶۴۶۱۱۴۹

علائم بواسیر :

 • درد ناحیه مقعد حین دفع مدفوع

 • خارش مقعد

 • دفع ناقص مدفوع و گاهی بی اختیاری مدفوع و یا مشاهده لکه های مدفوعی در لباس زیر.

 • احساس برآمدگی در ناحیه مقعد که اغلب دردناک است.

 • خروج عروق بواسیری

 • خونریزی از مقعد بصورت قطره قطره

انواع بواسیر :

بواسیر درجه ۱ :

در این مرحله رگهای دیواره انتهای روده متورم میشوند ولی اندازه آن کوچک بوده و از مقعد خارج نمی شوند معمولا درد ندارد ولی با خروج مدفوع سفت می تواند خونریزی بصورت قطره قطره
داشته باشد.

بواسیر درجه ۲ :

در این حالت بالشتکهای بواسیر از مقعد خارج می شود و خودبخود جا میرود از این مرحله به بعد معمولاً درد و خونریزی و خارش دارد.

بواسیر درجه ۳ :

موقع دفع مدفوع بالشتکهای بواسیری از مقعد خارج میشود ولی خودبخود داخل نرفته و نیاز به فشار دست دارد.

بواسیر درجه ۴ :

در این مرحله بالشتکهای بواسیری بطور دائم در خارج مقعد بوده و حتی با کمک دست نیز داخل نمی رود.

علل ایجاد بواسیر :

مهمترین علت ایجاد بواسیر یبوست است. از طرفی اسهال نیز می تواند منجر به ایجاد بواسیر گردد. سایر علل شامل چاقی – کم شدن توان عضلانی در سنین بالا  – جراحیها – بیماریهای روده و یا سرطان روده بزرگ.

علل یبوست :

۱- مصرف غذاهای کم فیبر  ۲- عدم تحرک کافی      ۳- فعالیتهای ورزشی بسیار شدید     ۴- قاعدگی و حاملگی در برخی خانمها   ۵- کم آبی بدن مثلا بدلیل تعریق زیاد و یا در دوران شیردهی  ۶- مسافرت های طولانی

پیشگیری :

مهمترین اقدام پیشگیری از یبوست میباشد با مصرف فیبر فراوان مخصوصاً دوران قاعدگی و بارداری و مسافرت، نوشیدن آب به میزان کافی، داشتن فعالیت بدنی متوسط.

چه غذاهایی جهت پیشگیری از یبوست مصرف می شوند :

 • افزایش مصرف میوه های تازه مانند انگور، مرکبات، کیوی، خیار، آلو، زردآلو، گلابی، انجیر و کاهش مصرف موز

 • مصرف سالاد در وعده های غذایی با کاهو، گوجه فرنگی، خیار، لبو و …

 • مصرف دانه زیتون با غذا

 • استفاده از الو در پخت غذا

 • مصرف تنقلات فیبردار مخصوصاً در مسافرت شامل انجیر، آلوخشک و لواشک

درمان :

در صورت مشاهده هرگونه خونریزی از مقعد یا درد یا تورم این ناحیه باید به پزشک مراجعه و معاینه انجام شود

در صورت تشخیص قطعی بواسیر توسط پزشک در مراحل اولیه درمان شامل

 • رژیم غذایی پر فیبر

 • نشستن در لگن آب گرم پس از اجابت مزاج

 • استفاده از پماد یا شیاف های کاهنده التهاب بواسیر میباشد.

در مراحل پیشرفته و یا مزمن مقاوم به درمان نیاز به برداشتن بالشتک بواسیری است که به روشهای مختلف انجام می شود ولی بهترین روش درمان که درصد جوابدهی آن بیشتر از سایر روشها است  روش جراحی است .

بررسی بیماریهای پستان

درد و تورم پستانها قبل از عادت ماهیانه و بهبود نسبی آن بعد از اتمام قاعدگی از موارد شایع بوده و تقریباً ۸۰ درصد خانمها در دوره ای از زندگی خود این حالت را تجربه میکنند اما شدت آن در افراد مختلف یکسان نیست . در موارد خفیف تجویز بعضی ویتامین ها و پرهیز از قهوه، چای غلیظ و کاکائو تسکین دهنده است ولی در موارد شدید داروهای دیگری نیز تجویز میشود .

توده های پستانی اولین علامت قابل لمس در پستان است که معمولا برای اولین بار توسط خود فرد تشخیص داده میشود و لازمست هر زن Self-examination یا معاینه پستانها توسط خودش را بصورت یکبار در ماه (پس از پایان عادت ماهیانه) انجام دهد .

جهت معاینه فرد باید اول روبروی آینه با دستای در طرفین قرار گیرد و به هر گونه تغییر ظاهری از جمله برجستگی یا فرورفتگی یا تورم توجه نماید. سپس دستها را بالا برده و مجدداً به تغییرات ظاهر هر دو پستان توجه کند . اقدام بعدی در معاینه لمس می باشد لازمست فرد به پشت دراز کشیده و یک دست را زیر سر قرار داده و با ۳ انگشت میانی دست دیگر پستان مقابل را از بالا به پائین و طرفین به چهار قسمت تقسیم و با دقت بررسی کند.

در آخر نیز با فشار نوک سینه ها توسط دو انگشت از عدم خروج مایع یا خون یا شیر (غیر زمان شیردهی) از نوک سینه ها مطمئن شود. برای یادگیری این مراحل از جراح یا پزشک خانواده خود کمک بگیرید.

در صورت مشاهده یا لمس توده در پستان و یا خروج هر نوع مایعی از نوک پستان بدون نگرانی بلافاصله به پزشک مراجعه نمائید – هر توده پستانی سرطان نیست

شایعترین توده های پستانی :

 • تغییرات فیروکبستیک پستان :

در این موارد پستان دارای کیستهای است که توسط نسوج سفت احاطه شده اند و گاهی بصورت توده های قابل لمس در پستان خود را نشان میدهد و ممکن است همراه با درد باشد بسیار شایع بوده و در واقع بیماری محسوب نمی شود و درمان خاصی هم ندارد ولی لازمست طبق نظر پزشک تشخیص و تحت نظر قرار گیرد.

 • کیستها :

توده های حاوی مایع هستند که از اتساع بخشی از بافت غددی پستان بوجود میایند به اندازه های بسیار ریز تا بزرگ و قابل لمس می توانند باشند. در هر سنی احتمال پیدا شدن شان هست ولی در حوالی ۴۰ سالگی شایعترند. در صورتیکه پزشک صلاح بداند با سوزن بطور مستقیم و یا با هدایت سونوگرافی جهت بررسی نمونه برداری می شود و در صورت تشخیص قطعی کیستهای ساده نیاز به اقدام دیگری ندارند.

 • فیبروآدنومها :

توده های متحرک، بدون درد و معمولاً منفرد که بیشتر در سنین ۲۰ تا ۳۵ ساله مشاهده می شود. حدود ۶۰% موارد خودبخود از بین رفته یا کوچکتر میشوند. پس از مشاهده و نمونه برداری توسط پزشک و تشخیص قطعی فیبرآدنوم در خانمهای زیر ۳۰ سال و یا توده زیر ۳ سانتیمتر معمولا پیگیری توسط پزشک کافیست ولی در سنین بالای ۳۰ سال یا توده بزرگتر از ۳ سانتیمتر لازمست خارج شود.

 • آبسه :

حفره هایی محتوی چرک که با قرمزی و درد خود را نشان میدهد و نیاز به تخلیه با روش جراحی دارد. گاهی التهاب بافت پستان فقط بصورت سفتی و قرمزی و دردناک شدن خود را نشان میدهد که در هر صورت نیاز به مراجعه به پزشک است.

بدخیمی پستان :

بطور متوسط از هر ۸ تا ۱۰ زن در یک مورد سرطان پستان اتفاق می افتد و لازمست در صورت مشاهده هرگونه تغییر از جمله فرورفتگی، برجستگی، پوسته پوسته شدن یا هر تغییر دیگری در پوست پستان یا هاله یا نوک پستان و یا لمس توده در پستان، بدون نگرانی بلافاصله به پزشک خانواده یا جراح مراجعه شود.

فاکتورهای خطر سرطان پستان :

 • سابقه فامیلی مثبت که مهمترین فاکتور خطر سرطان پستان میباشد.

 • نازایی و عدم شیردهی

 • سن اولین زایمان بیش از ۳۰ سال و نیز یائسگی بیش از ۵۵ سالگی

 • افزایش وزن و مصرف چربی زیاد و غذاهای نمک سود.

 • مصرف ترکیبات هورمونی زنانه که مهمترین فاکتور خطر می باشد.

بدخیمی های پستان در صورت تشخیص در مراحل اولیه بخوبی قابل درمان و پیش آگهی خوبی دارد. بنابراین معاینه ماهیانه پستانها توسط خود فرد و معاینه سالیانه برحسب لزوم توسط پزشک را جدی بگیریم.

درباره واریس چه میدانید ؟

واریس بیماری شایعی بوده و علاوه بر ایجاد ظاهر ناپسند و یا درد در بعضی موارد خطراتی نیز برای بدن دارد.

در حالت طبیعی خون وریدی از پائین به بالا بسوی قلب بر می گردد و دریچه های داخل وریدی مانع برگشتن خون به پائین می شود.

واریس رگها در اثر از بین رفتن کارایی دریچه های داخل وریدی ایجاد میشود و رگ بخوبی قادر به برگرداندن خون به بالا نبوده لذا در حالت ایستاده رگهای بزرگ با پیچ و خم در زیر پوست ساق و ران پا مشاهده میشود که بمرور با تورم پاها، تغییر رنگ پوست مچ پا به رنگ قهوه ای و در مراحل پیشرفته با زخم مچ پا همراه میگردد بعلاوه میتواند منجر به خطر لخته شدن خون و آمبولی گردد.

واریس مویرگی نیز در اثر شکستگی مویرگهای زیرپوستی که بیشتر جنبه ارثی دارد در زیر پوست ظاهر بدشکل بنام نمای عنکبوتی ایجاد میکنند که معمولا بی ضرر هستند و بیش از ۴۰ درصد زنان در طول عمر خود به آن دچار می شوند.

علل واریس : سابقه خانوادگی مهمرین عامل میباشد.

جنسیت : د رزنان بیش از مردان مشاهده می شود.

سن : با افزایش سن احتمال واریس بیشتر میشود.

وزن : افراذد با اضافه وزن نسبت به افراد لاغر با احتمال بیشتری دچار واریس می شوند.

ایستادن طولانی مدت – یبوست – بارداری – در موارد نادری نیز تومورها عامل واریس بوده اند.

پیشگیری :

 • عدم استفاده از لباسهای تنگ

 • استفاده از جوراب واریس کشی در دوران بارداری و نیز در کسانیکه سابقه فامیلی واریس دارند (جوراب واریس لازمست صبح قبل از برخاستن از بستر پوشیده شود و در تمام طول روز به پا باشد و قبل از رفتن به بستر در آورده شود.

 • از نشستن یا ایستادن طولانی بمدت پرهیز شود. و در طی سفرهای طولانی حتما با فاصله های زمانی کوتاه از جا برخاسته و قدم بزنید.

 • کاهش وزن و ورزش مستمر روزانه

روشهای درمانی :

 • عمل جراحی که نیاز به بستری و بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی دارد و با برش جراحی رگ واریسی از اندام خارج میشود.

 • استفاده از لیزر یا رادیوفرکوئنسی داخل عروقی که از روشهی نوین درمان واریس می باشد و با کمک سونوگرافی فیبرلیزریا RF وارد رگ بزرگ واریسی شده و پس از درمان رگ بسته می شود.

 • اسکلروتراپی که جهت رگهای واریسی باریک و عنکبوتی کاربرد دارد و گاهی لازمست تحت هدایت سونوگرافی انجام شود.

این مرکز اولین مرکز درمان واریس پا در کرج با استفاده از پیشرفته ترین تکنیک های روز شامل رادیوفرکوئنسی تحت هدایت سونوگرافی – اسکلروتراپی و میکروفلبکتومی میباشد. بیمار پس از درمان می تواند به کارهای روزمره خود ادامه دهد و نیاز به بستری شدن ندارد.

 

علائم و راه های درمان رگ های عنکبوتی

رگ های عنکبوتی به صورت شبکه تار عنکبوتی شکل روی سطح پوست پاها و دیگر نواحی بدن دیده می شوند که در واقع متشکل از مویرگهای نازک نزدیک به سطح پوست هستند

ظاهر این رگ ها همچون شاخه های درخت و یا تار عنکبوتی شکل به رنگ قرمز، بنفش و یا سبز در زیر پوست به صورت پراکنده یا مجتمع نمود می یابند.

این عارضه در بین خانمهای ۳۰ تا ۵۰ ساله شایعتر است و در نتیجه تجمع خون در مویرگهای ریز بوجود می آیند که در واقع به صورت بخش بدون عملکرد در انتهای وریدها هستند.

لینک :http://www.irvarices.com

   


مشخصات آگهی دهنده

نام
زیبا حسینی
ایمیل
تلفن
02632261034
انقضا
1404/02/01
بروزرسانی
1400/11/27
موقعیت
البرز
آدرس
کرج- چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا- ساختمان نیلوفر- طبقه ۶- واحد ۲۱
مشاهده تمام آگهی های زیبا حسینی

ارسال پیام به آگهی دهنده (زیبا حسینی)

در مورد: متخصص جراحی عمومی در کرج


Captcha image

ارسال نظر برای آگهی متخصص جراحی عمومی در کرج

Captcha image

آخرین آگهی های متخصص جراحی
1401/05/25
عمل پروتز سینه در جردن
3

عمل پروتز سینه در جردن,کلینیک دکتر عبدالهی 02122056879-09120733370 جردن نرسیده به مدرس زیر همکف داروخانه آفریقا

اپراتور ثبت آگهی / تلفن: 02122056879

1401/05/25
بهترین جراح بینی در جردن
3

بهترین جراح بینی در جردن,کلینیک دکتر عبدالهی 02122056879 -09120733370

اپراتور ثبت آگهی / تلفن: 02122056879

1401/02/20
پروتز سینه در شریعتی
2

پروتز سینه در شریعتی,کلینیک زیبایی ماه طلایی,22870061-09193649373

اپراتور پیام اول / تلفن: 02122870061

1401/09/05
مرکز امبدینگ شکم در کرج
2

امبدینگ شکم در کرج026-34407098

اپراتور پیام اول / تلفن: 02634407098

1398/03/30
بهترین متخصص بیماری های پستان در کرج
1

بهترین متخصص بیماری های پستان در کرج و بهترین متخصص بیماری های پستان دکتر میترا اقدسی در البرز تلفن ۰۲۶۳۲۲۶۱۰۳۴ – ۰۹۲۲۶۴۶۱۱۴۹ –

زیبا حسینی / تلفن: 02632261034

1398/03/30
بهترین متخصص هموروئید (بواسیر) در کرج
1

بهترین متخصص هموروئید ( بواسیر ) در کرج و بهترین متخصص هموروئید ( بواسیر ) دکتر میترا اقدسی و متخصص هموروئید ( بواسیر ) دکتر میترا اقدسی در محدوده کرج تلفن ۰۲۶۳۲۲۶۱۰۳۴ – ۰۹۲۲۶۴۶۱۱۴۹ –

زیبا حسینی / تلفن: 02632261034

1398/03/29
بهترین متخصص واریس در کرج
1

بهترین متخصص واریس دکتر میترا اقدسی در محدوده کرج و واریس بیماری شایعی بوده و علاوه بر ایجاد ظاهر ناپسند و یا درد و در بعضی موارد خطراتی نیز برای بدن دارد 09226461149 و 02632261034

زیبا حسینی / تلفن: 02632261034

1399/05/27
درمان فیشر ( شقاق ) مقعدی دکتر خانم در شمال تهران
1

درمان فیشر ( شقاق ) مقعدی دکتر خانم در شمال تهران 09127047164 02122767395

زیبا حسینی / تلفن: 02122767395

1399/05/26
پیکر تراشی با دستگاه اولترازد در شمال تهران
1

پیکر تراشی با دستگاه اولترازد در شمال تهران دکتر نفیسه جوادی بهترین متخصص جراحی عمومی 09127047164 02122767395

زیبا حسینی / تلفن: 02122767395

1399/05/27
جراح پستان خانم در شمال تهران
1

جراح پستان خانم در شمال تهران 09127047164 دکتر نفیسه جوادی 02122767395 ماموپلاستی و پروتز سینه     ابدومینوپلاستی    09127047164 لیپوست و لیپوماتیک

زیبا حسینی / تلفن: 02122767395

عبارات کلیدی