خدمات پزشکی :: دندانسازی

کامپوزیت دندان در تهرانپارس

کامپوزیت دندان در تهرانپارس
  • تاریخ ثبت: 1400/05/09
  • بازدید: 1556 بار

کامپوزیت دندان در تهرانپارس


بهترین کامپوزیت دندان در تهرانپارس 


دکتر کامپوزیت دندان خوب در تهرانپارس


بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهرانپارس 


بهترین کلینیک دندانپزشکی در تهرانپارس

متخصص عصب کشی در تهرانپارس
 
 

شعبه دوم مرکز دندانپزشکی دکتر امیرخداداد

عضو آکادمی دندانپزشکان امریکا AGD
فلوشیپ ایمپلنت از نوبل بایکر آمریکا و فلوشیپ زیبایی از جنوا ایتالیا،
تمامی درمانها به صورت تخصصی انجام میشه


پیچ اینستاگرام برای دیدن درمانها : Dr_amir_khodadad_dds@ 

تلفن : ۰۲۱۷۷۷۰۷۲۱۵_۰۹۱۹۸۶۰۹۷۷۲
 
به ادرس :بالاتر از فلکه اول تهرانپارس نرسیده به چهار راه تیرانداز نبش کوچه ۱۵۶شرقی ساختمان پارس پ۱۰۶ طبقه ۵واحد۳۰

 

کامپوزیت دندان در تهرانپارس

روکش های کامپوزیت برای تغییر فوری لبخند شما نیاز به تراشیدن و تزریقی ندارد! این فرآیند زمانی که توسط یک دندان پزشک متخصص زیبایی مجرب و ماهر انجام شود خیلی ساده است.

در دندان پزشکی، قرار دادن لایه ای نازک از جنس هر ماده ای بر روی دندان ها روکش کامپوزیت یا لمینت نامیده میشود. روکش کامپوزیت، لایه ای از جنس رزین است که به صورت مستقیم روی دندان ها قرار داده میشود. پس جنس آن سرامیکی نیست.

 

 

کامپوزیت دندان در تهرانپارس

یکی از مزایای روکش کامپوزیت این است که نیازی نیست تمام دندان توسط آن پوشیده شود. در این مورد، بجز دو دندان جلویی، فقط لایه فوقانی مجاور لثه از هر دندان توسط روکش کامپوزیت پوشیده میشود تا تغییر رنگ های زرد دندان را پنهان کند. این کار با تکنیک هایی مانند روکش های سرامیکی امکانپذیر نیست. همچنین از دیگر مزایای آن می توان به طول عمر کامپوزیت ونیر دندان اشاره کرد.

 

طول عمر کامپوزیت دندان
روکش های کامپوزیت قابلیت جایگذاری در یک روز را دارند و ماندگاری و طول عمر کامپوزیت ونیر حدود ۵ تا ۷ سال خواهد بود و همچنین به ترمیم نیاز دارند. اگر به خوبی از آن ها نگهداری نشود، میتوانند حساس به خردشدگی باشند. هزینه انجام این روش معمولا نصف روکش های سرامیکی است. روکش های سرامیکی عمر بیشتری دارند و ۱۲ تا ۲۵ سال عمر میکنند، همچنین نیاز به ترمیم نخواهند داشت. هر دو روش میتوانند برای جنبه های زیبایی استفاده شوند و نتایج شگفت انگیزی خواهند داشت.

 

کامپوزیت دندان در تهرانپارس


هر دو روش باید با رویکرد کامل زیبایی بررسی شوند پس ما نیازها و طرح های مدنظر شما را خواهیم دانست. دندان پزشکی زیبایی کار تمام دندان پزشکان نیست زیرا نیاز به توجه شدید به جزئیات دارد. ما برای افراد بالای ۱۲ سال کار روکش را انجام می دهیم.

عمر لمینیت دندان
ماندگاری لمینیت حدود ۱۰ سال است و حتی ممکن است بیش از آن هم دوام بیاورند. عمر لمینیت دندان به بهداشت دهان و دندان و نگهداری از لمینیت دندان بستگی دارد. همچنین باید دو بار در سال برای چکاپ به دندانپزشک مراجعه کنید.

 

 

کامپوزیت دندان در تهرانپارس

آیا کامپوزیت دندان به سادگی می شکنند؟

خیر. روکش های کامپوزیت به سادگی یا به همان طریقی که روکش های سرامیکی میتوانند بشکنند، نخواهد شکست. روکش های کامپوزیتی به دلایل بسیاری میتوانند دچار کندگی شوند، شایع ترین دلیل گاز زدن و جویدن غذاهای سفت و سخت یا شکستن مواد غذایی با دندان است. اما بالا بودن طول عمر کامپوزیت ونیر دندان باعث شده است تا اگر روکش ها شکسته شوند، روکش های کامپوزیتی به سادگی در یک جلسه ترمیم میشوند. این ترمیم شبیه به ترمیم روکش های سرامیکی نیست.

کامپوزیت ونیر چگونه انجام می شود؟
بعد از صحبت برای رسیدن به معیارهایتان، نخسین لبخند آزمایشی میتواند انجام بپذیرد. لبخند آزمایشی فرآیندی است که تغییرات در دندان های شما را در یک مدل قالب گیری شده نشان می دهد. براساس شکل و ظاهری که می خواهید روکش کامپوزیت و دندان های شما داشته باشند، کارشنانس دندان پزشکی، با موم، روکش را روی مدل قالب گیری شده از دندان های شما قرار می دهد. این یک نمونه از روکش کامپوزیتی است که شما خواهید داشت و به شما اجازه می دهد تا شکل نهایی دندان هایتان را مشاهده کنید.

این کار با گرفتن یک تصویر از دندان های شما و فرستادن آن به آزمایشگاه انجام میشود. براساس خواسته ها و انتظارات شما، تغییراتی روی دندان های شما که روی مدل قالب گیری شده است توسط یک دندان پزشک مجرب انجام می پذیرد.

در همین حال، اگر تصمیم به سفید کردن دندان هایتان قبل از روکش کردن آن ها داشته باشید، این کار انجام می پذیرد. وقتی دندان های شما سفید شدند، روکش کامپوزیتی به صورت مستقیم روی دندان ها قرار می گیرند، شکل می گیرند و پولیش میشوند.

 

کامپوزیت دندان در تهرانپارس

 

قلموی کامپوزیت دندانپزشکی چیست؟
در دندانپزشکی از ابزارهای مختلفی استفاده می شود که یکی از آنها قلم کامپوزیت است. این قلم ها چند نوع دارند که بر اساس شماره، دسته بندی می شوند. برحی قلم ها برای کارهای زیبایی کامپوزیت و برخی برای کارهای ترمیمی کامپوزیت استفاده می شود.

نکته ای که باید دندانپزشکان دقت داشته باشند این است که قلم را از وسط بگیرند و انگشت خود را به سر مو دار قلم نزدیک نکنند. همچنین با حرکت مچ دست، به نوک قلم و دندان فشار وارد نمایند.

بهترین کاندید استفاده از کامپوزیت ونیر
تقریبا همه افراد میتوانند از این روش برای موارد زیر استفاده کنند:

بهبود ظاهر و نمای دندان ها.
برای محافظت از سطح دندان ها.
تغییر رنگ دندان ها، معمولا برای سفیدتر کردن آن ها.
برای براق تر و شفاف تر کردن ظاهر دندان ها.
برای نزدیک کردن فضای بین دندان ها یا بزرگتر کردن دندان ها.
برای ترمیم هرگونه پریدگی یا شکستگی در دندان ها.

بهترین مارک کامپوزیت ونیر دندان
در ایران برندهای کامپوزیت زیادی وجود دارد. کامپوزیت های ژاپنی با مارک های Kuraray، Geanial و … کامپوزیت های ۳M و Bisco و Cosmedent آمریکایی در بسیاری از دندانپزشکی ها استفاده می شود و کیفیت خوبی دارند. همچنین برندهای Ultradent و ایویکولار آی پی اس نیز مورد تأیید هستند. حتی کامپوزیت های کره ای نیز دارای استانداردهای لازم می باشند. مهمترین نکته در طول عمر کامپوزیت ونیر ها و ماندگاری آن ها به غیر از برند، تخصص دندانپزشک برای تعیین بهترین کامپوزیت برای دندان های شما و جایگذاری صحیح آن است.

چه بسا در بسیاری از موارد کامپوزیت های گران قیمت توسط دندانپزشکان غیر متخصص به کار گرفته شده و نتیجه مطلوبی برای بیمار نداشته است.

باید بدانیم تمام کامپوزیت های موجود در بازار دارای استاندارد لازم کیفی برای ارائه در بازارهای جهانی هستند و انتخاب نوع کامپوزیت به تشخیص دندانپزشک و الویت های بیمار بستگی دارد.

تفاوت لمینت با کامپوزیت دندان در میزان تراش لازم برای دندان، طول عمر آن ها و میزان شفافیت این دو روکش است.

 

کامپوزیت دندان در تهرانپارس

چه زمانی باید کامپوزیت دندان را ترمیم کرد؟
در شرایطی که از ظاهر طبیعی دندان خود رضایت کافی را ندارید و کامپوزیت شما در اثر استفاده مداوم، دچار شکستگی یا ساییدگی شده اند بلافاصله باید به دندان پزشک خود مراجعه کنید تا آنها را ترمیم کند. در صورتی که به درستی از کامپوزیت دندان های خود مراقبت کنید؛ دوام و طول عمری حدود ۵ تا ۷ سال دارد. بنابراین، پس از این مدت برخی از آنها شکسته شده یا ترک می‌خورند و نیاز به ترمیم یا تعویض پیدا می‌کنند. کامپوزیت دندان شکسته را می‌توان به راحتی ترمیم کرد و مراحل ترمیم کامپوزیت دندان شکسته بدون هیچگونه دردی و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام می‌گیرد.

با وجودی که کامپوزیت ونیر ها به اندازه لمینت سرامیکی طول عمر بالایی ندارند اما ساده تر بودن مراحل ترمیم کامپوزیت ونیر بدون نیاز به تراشیدن مینای دندان، آنها را به یک گزینه ایده آل برای بیمارانی که نیاز به اصلاح طرح لبخند خود دارند؛ تبدیل کرده است. مواد رزین کامپوزیت، از جنس نوعی پلاستیک همراه با فیلر ساخته می‌شوند و حدود ۴ تا ۵ سال بدون نیاز به ترمیم، زیبایی خود را حفظ می‌کنند.

 
انواع کامپوزیت‌ دندان
کامپوزیت ماکروفیل
کامپوزیت‌های ماکروفیل اولین کامپوزیت‌هایی بودند که وارد بازار شدند و ذراتی با اندازه‌ی ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر دارند. درست است که بزرگی این ذرات باعث استحکام بیش‌تر می‌شود اما از نظر زیبایی‌شناسی مورد پسند نیستند. پرداخت و پولیش آن‌ها هم کار راحتی نیست، چون این ذرات آن‌قدر بزرگ هستند که حتی با چشم غیر مسلح هم دیده می‌شوند و ممکن است از بافت رزین جدا شوند و بیرون بیایند. با این که امروزه خیلی از این کامپوزیت‌های ماکروفیل استفاده نمی‌شود، اما هنوز هم می‌توان برخی ترمیم‌های خیلی قدیمی را دید که با این مواد انجام شده است.

کامپوزیت میکروفیل
این کامپوزیت‌ها با اندازه ذرات کمتر از ۱۰۰ نانومتر اولین بار در اواخر دهه‌ی هفتاد میلادی دیده شدند. میکروفیل‌ها به خاطر داشتن ذرات کوچک‌تر از نظر زیبایی مورد قبول بودند و پرداخت آن‌ها هم کار راحت‌تری بود اما ضعیف بودند؛ یعنی آن‌قدری مقاومت و استحکام نداشتند که بتوانند نیروهای فشاری روی بخش‌های عقبی دندان‌ها را تحمل کنند. دو نمونه از میکروفیل‌های موجود در بازار عبارتند از ورژن‌های مختلف Heliomolar از Ivoclar Vivadent و Renamel از Cosmedent.

کامپوزیت دندان در تهرانپارس

کامپوزیت‌های هیبریدی، میکروهیبریدی و نانوهیبریدی
این کامپوزیت‌ها مخلوطی از ذرات ۱۰ و ۵۰ میکرومتری و ۴۰ نانومتری هستند که استحکام ماکروفیل‌ها و قابلیت پرداخت و صیقل میکروفیل‌ها را با هم دارند. نمونه‌هایی از کامپوزیت‌های نانوهیبریدی که در بازار وجود دارند عبارتند از Tetric EvoCeram و IPS Empress Direct از Ivoclar Vivadent و Herculite Ultra از Kerr. از میکروهیبریدها فقط Herculite XRV در بازار وجود دارد.

نانوکامپوزیت‌ها
امتیاز جدیدترین نسل کامپوزیت‌ها متعلق به ۳M ESPE است. Filtek Supreme Ultra Universal نانوکامپوزیتی شامل ذرات ۲۰ نانومتری است و ویژگی منحصربه‌فرد نانوکامپوزیت‌ها این است که ذرات آن در کنار هم نانوکلاسترها (خوشه‌های نانو) را ایجاد می‌کنند. به این ترتیب، ذرات کوچک‌تر می‌توانند در کنار هم قرار بگیرند و ذرات بزرگ‌تری ایجاد کنند که استحکام بیش‌تر، مقاومت بالاتر نسبت به فرسایش و قابلیت پرداخت بیش‌تری دارند.کامپوزیت دندان در تهرانپارس

 

عوارض کامپوزیت ونیر دندان

 در واقع در مقایسه با سایر روش های دندانپزشکی مشاهده می شود. در مقایسه با روکش های سرامیکی به عنوان یک درمان جایگزین:

روکش های کامپوزیتی راحت تر تغییر رنگ می دهند اما میتوانند به صورت منظم پولیش شده و تمیز شوند. عادات و رژیم غذایی فرد میتواند منجربه تغییر رنگ روکش شود.

کیفیت و ظاهر روکش های کامپوزیتی وابسته و تجربه و مهارت فردی دارد که آن را درست میکند. برای این که روکش کامپوزیت ظاهر طبیعی و مناسبی داشته باشد، دندان پزشک خوب کافی نیست.

روکش های کامپوزیتی را نمی تواند سفید کرد. اما این کار برای انواع دیگر درمان ها شامل روکش های سرامیکی نیز قابل انجام نیست. بیمار باید نخست دندان های خود را سفید کند و سپس از روکش های کامپوزیتی استفاده کند. بعد از آن رنگ روکش با رنگ دندان های سفید شده همخوانی خواهد داشت.
 

09916371098-02177438526

ارتباط از طریق اینستاگرام: instagram    

قیمت : تماس بگیرید

ارسال پیام به آگهی دهنده (اپراتور 102)

ارسال نظر برای آگهی کامپوزیت دندان در تهرانپارس

Captcha image

نظرات ارسال شده

فاطمه-ج - 1400/08/22
کامپوزیتامو خیلی دوس دارم - همونی که میخواستم شد - مرسی از دکتر امیری

فاطمه محمدی - 1400/08/18
کامپوزیت اینجا انجام دادم انقد راضی بودم کارای درمانی رو هم همین کلینیک انجام میدم

سارا - 1400/08/14
بهترین تو کامپوزیت دندانپزشکی سپید هستش

حامد - 1400/08/11
راضی بود از کلینیک خوبتون

فاطمه - م - 1400/08/11
همش دوس دارم بخندم بس که خوب شده کامپوزیت دندونم

محمد شجاعی - 1400/08/09
به این کلینیک مراجعه کردم دقیق همونی که میخواستم شد

مونا - 1400/07/19
من به این کلینیک مراجعه کردم و دندونای بالامو کامپوزیت کردم خیلی دکتری امیری مهارت دارن خیلی راضی بودم

سارا.ح - 1400/05/25
خیلی راضی بودم از کامپوزیت دندونم که پیش آقای دکتر انجام دادم .ممنون از شما

آخرین آگهی های دندانسازی
1402/06/21
بهترین لابراتوار دندانسازی در گوهردشت کرج
6

لابراتور دندانسازی در کرج02634888334

اپراتور پیام اول / تلفن: 02634885733

1402/10/03
بهترین دندانسازی در آیت الله کاشانی
6

بهترین دندانسازی امین در  آیت الله کاشانی,منطقه 5(09128727355 - 02144242270)

اپراتور پیام اول / تلفن: 02144242270

1398/04/03
دندانسازی ارزان در تهران، لابراتوار دندانسازی
6

دندانسازی ارزان در تهران، لابراتوار دندانسازی ساخت دندان مصنوعی با ضمانت 09370147157

بهار شجاعتی / تلفن: 09370147157

1397/12/02
دندانسازی در شرق تهران
5

دندانسازی در شرق تهران , 09122431557-02177299402

اپراتور پیام اول / تلفن: 02177299402

1398/09/23
مطب دندان پزشکی با خدمات دندانسازی کافه دنتال دندان مصنوعی ژله ای در کرمان
5

بهترین دندانسازی در کرمان,09363203001-09363203002-09393080401

اپراتور پیام اول / تلفن: 09363203001

1397/03/26
بهترین دندانسازی امین در صادقیه
5

دندانسازی امین در صادقیه ساخت روکش و انواع دندان های مصنوعی در صادقیه ساخت انواع دندان های قابل انعطاف و نشکن ( فلکسی ) در صادقیه

اپراتور پیام اول / تلفن: 02144242270

1398/02/25
بهترین دندانسازی امین در ستارخان,منطقه 2
3

09128727355 - 02144242270بهترین دندانسازی امین در ستارخان,09128727355 - 02144242270

اپراتور پیام اول / تلفن: 02144242270

1402/10/03
بهترین دندانسازی در بلوار فردوس
2

بهترین دندانسازی امین در بلوار فردوس,منطقه 2(09128727355 - 02144242270)

اپراتور پیام اول / تلفن: 02144242270

1402/12/24
کلینیک دندانسازی در شهرک وحدت کرج
1

کلینیک دندانسازی در شهرک وحدت کرج

اپراتور ثبت آگهی / تلفن: 02636630645

1402/10/10
بهترین و مجرب ترین دندانساز در شیراز
1

آقای یوسف شاهی 09171125381  بهترین و مجرب ترین دندانساز در شیراز, استان فارس  بهترین و مجرب ترین دندانساز در شیراز, استان فارس

زیبا حسینی / تلفن: 09171125381