آگهی های املاک

مهم ترین ویژگی های ملک تجاری خوب چیست؟

این روزها بازار خرید و فروش املاک تجاری مانند سابق دیگر رونق ندارد. از همین‌رو بازار اجاره ملک تجاری، خواسته متقاضیان خرید را برآورده می‌کند. اغلب کاسبان و مغازه‌داران در املاک تجاری اجاره‌ای مشغول به کار هستند. رونق بازار اجاره املاک تجاری باعث شده است که جوانان و صاحبان تجربه در زمینه‌های گوناگون به امید کسب درآمد و سودآوری، به پشتوانه سرمایه اندک و تخصیص آن برای مبلغ رهن و اجاره ملک تجاری اقدام به راه‌اندازی فروشگاه یا مغازه کرده و کسب‌وکاری را در پیش بگیرند. اما نکته مهم این است که هوشیاری و تمرکز در انتخاب مغازه و محل کسب‌تان باعث خواهد شد که این امید بازدهی و سودآوری زودتر و بیشتر محقق شود.
در زمان اجاره ملک تجاری، نکات و ریزه‌کاری‌های بسیاری وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد و در نظر گرفت. حال اگر قصد هرگونه رهن یا اجاره املاک تجاری را دارید، حتماً باید ویژگی‌های یک ملک خوب را بشناسید و انتخابتان بر اساس معیار و ملاک درستی باشد.
تفاوت ملک اداری با موقعیت اداری چیست؟
ملک اداری با موقعیت اداری چه تفاوتی می‌تواند داشته باشد؟ اگر تاکنون به دنبال ایجاد یک دفتر کار بوده‌اید یا قصد رهن یا اجاره محلی برای دفتر کار را داشته‌اید، حتماً با دو واژه ملک اداری یا موقعیت اداری برخورد کرده‌اید و این دو برای شما آشنا هستند. وقتی برای اجاره، رهن یا خرید بروید ممکن است از شما بپرسند که ملک اداری مدنظر شماست یا موقعیت اداری؛ آیا تفاوت این دو را می‌دانید؟ ما این دو را بررسی و تفاوت آن را بیان می‌کنیم. فراموش نکنید که دانستن تفاوت بین این دو اصطلاح، می‌تواند به شما در انتخاب ملک مورد نظر بسیار کمک کند.
منظور از ملک اداری چیست؟
ملک اداری معمولاً یک آپارتمان است و به ملکی گفته می‌شود که شهرداری خود به آن مجوز اداری داده است. می‌توان از این املاک به صورت قانونی و رسمی برای راه‌اندازی دفاتر مختلف اداری استفاده کرد. پس در این حالت شما در واقع ملکی را خریداری می‌کنید که هدف از ساخت آن صرفاً انجام فعالیت‌های کاری و ایجاد دفتر کار بوده است.
منظور از ملک با موقعیت اداری چیست؟
برخی از آپارتمان‌ها و ساختمان‌ها هستند که مجوزی از شهرداری برای تبدیل به ملک اداری دریافت نکره‌اند اما با این وجود موقعیت خوبی برای تبدیل شدن به یک دفتر کار دارند. این ساختمان‌ها معمولاً در خیابان‌های پرتردد واقع شده و به خاطر موقعیتی که دارند، بسیار مورد توجه هستند. به این ملک‌ها، موقعیت اداری می‌گویند. پس این‌گونه ملک‌ها در واقع با هدف تبدیل شدن به دفتر کار ساخته نشده‌اند. بلکه مسکونی بوده ولی از نظر جغرافیایی موقعیتی مناسب داشته و دسترسی به آن‌ها راحت است و می‌توانند یک دفتر کار مناسب باشند.