آگهی های ویژه حسابداری - تهران

دوره DBA

تلفن: 02122084821

دوره DBA

روش صحیح یادگیری حسابداری

 

۱. هدف‌تان را از یادگیری حسابداری مشخص کنید.
دلتان می‌خواهد بتوانید با این حرفه پول درآورید. یا فقط دوست دارید حسابداری  را یاد بگیرید. مشخص کنید تا چه سطحی می‌خواهید یاد بگیرید و تا چه زمانی می‌خواهید آن را یاد بگیرید. بعد از آن مراحل مهم برنامه‌ی‌تان را که باید اجرا کنید. و هرچیزی را که در رسیدن به هدف‌تان به شما کمک می‌کند اولویت‌بندی کنید.
 اگر می‌خواهید باحسابداری آشنا شوید. در نخستین فرصت ممکن با مراجعه به آموزشگاه معتبر حسابداری شروع کنید.
۲. از اشتباه کردن نترسید.
شما مرتکب اشتباهاتی خواهید شد و ترسیدن از آن‌ اشتباهات بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. برای رسیدن به یک حالت ذهنی شاد تلاش کنید؛ حالتی که در آن در عین آرامش،کنجکاو و مشتاق آموختن حسابداری هستید. وقتی اشتباه می‌کنید، فورا جمله‌ی درست را تکرار کنید. این‌کار مغز شما را دوباره برنامه‌ریزی می‌کند و مانع از آن می‌شود که یک اشتباه را دوبار تکرار کنید.
۳. تا حد ممکن به تمرین حسابداری ادامه بدهید.
برای یادگیری حسابداری باید بدانید که یک حرفه و تخصص جدید را تجربه میکنید. از طریق شگردی به نام “اشباع مغزی” تا حد ممکن به تمرین ادامه بدهید.
۴. مشخص کنید چگونه می‌خواهیدحسابداری را یاد بگیرید.
تابه‌حال توجه کرده‌اید ثبتهای حسابداری چقدر می‌تواند گیج‌کننده باشد؟ثبتها را درنظر بگیرید:صندوق وقتی شارژ می شود ثبت آن بدهکار میشود.در نگاه اول این موضوع مضحک است که میگوییم صندوق به ما بدهکار است بنابراین هرکسی روشی برای یادگیری خود انتخاب میکند.
۵. سرفصلهای حسابداری را هوشمندانه یاد بگیرید.
رایج‌ترین سرفصلهای حسابداری در 90% ثبتها استفاده می‌شوند و دانستن سرفصلهای اصلی شما را قادر می‌سازد 95% بیش‌ترِ ثبتهای حسابداری را متوجه شوید. پس اول روی یادگیری آنها تمرکز کنید. ولی آنها را از طریق ترجمه از زبان عادی یاد نگیرید، چون می‌خواهید به محض امکان سند بتوانید به ثبت هدف تفکر کنید. درعوض، از فنون ارتباط تصویری آن‌گونه که در این جا توضیح داده می‌شود استفاده کنید، و مثلا واژه‌ی معادل “صندوق” را به جای نگاه کردن به خود واژه" تصویر سازی" یک صندوق بعنوان شخص را یاد بگیرید. وقتی دانشی پایه‌ای از حسابداری به‌دست آوردید، یادتان باشدبرای موفقیت فقط باید تمرین و تکرار کنید. پس سعی کنید سرفصلها را با استفاده از تکرارهای زمان‌بندی شده از بر کنید.
۶. از آن چه فکر می‌کنید، می‌توانید سریع‌تر شروع به کار کنید.
آیا هیچ نرم افزار حسابداری را به خاطر می‌آورید؟اگر پاسخ‌تان منفی است احتمالا به‌خاطر این است که هیچ‌وقت عملا با نرم افزار کار نکرده اید.یادگیری یک مهارت جدید فرآیندی خلاقانه است، چون باید قطعه‌های واژگانی و دستورزبانی را کنار هم بگذارید و با آنها ثبتهای قابل درک بسازید. مثل هر اقدام خلاقانه‌ی دیگری، این کار را هم تنها با انجام دادن می‌توانید یاد بگیرید.
۷. همکارهای مختلفی داشته باشد:
وقتی با حسابداران روابط خود را گسترش می‌دهید، به دنبال دو نوع خاص از آدم‌ها باشید.
اول، یک “سرپرست حسابداری” بیابید. مثل یک سرپرست واقعی که به بچه‌اش حسابداری کردن را یاد می‌دهد، یک سرپرست حسابداری هم برای این‌که از او بیاموزید پایگاه امنی فراهم می‌کند. سرپرست حسابداری خیلی تند و زننده اشتباهات شما را اصلاح نمی‌کند، بلکه سعی می‌کند بفهمد چه می‌گویید و به آرامی و با سرعتی ملایم حسابداری را به شما می‌آموزد. 
وقتی در فرآیند یادگیری حسابداری احساس راحتی کردید،یک شخص “پیگیر” بیابید، یعنی کسی که از اصلاح کردن بی‌وقفه‌ی اشتباهات شما ابایی ندارد. سرپرست و پیگیر حسابداری می‌توانند هر دو یک شخص باشند( ولی نه به طور هم‌زمان)