آگهی های ویژه چوبی و فلزی - تهران

سمساری غرب تهران

تلفن: 02144129623

سمساری غرب تهران

تزیینات چوبی منزل


 از اجزای جدا نشدنی هر دکوراسیون کلاسیک و حتی مدرنی هستند. رنگ چوب باعث می شود دکوراسیون خانه به شدت گرم و خواستنی نمایش داده شود. اگرچه بسیاری از چوب ها زیبا هستند اما چوب گردو بنظر بسیاری از مردم جهان زیباترین و بهترین چوب برای استفاده در دکوراسیون منزل است. رنگ قهوه ای عمیق مایل به بنفش این چوب باعث شده در هر جایی که قرار می گیرد زیبا و شیک بنظر برسد. بعلاوه گره و بافت طبیعی چوب گردو نیز کاملا در دید قرار گرفته و بسیار زیبا است. در این پست قصد دارم به معرفی انواع و اقسام وسایل و تزیینات چوبی منزل بپردازم که از چوب درخت گردو تهیه شده و صد در صد طبیعی هستند.
در حقیقت همین رنگ، لکه و گره های روی چوب گردو است که آنرا لوکس و شیک نشان می دهد اما از آنجایی که رنگ این چوب تیره است توصیه می شود در فضاهایی از این چوب استفاده شود که بسیار روشن بوده و از نور طبیعی روز به میزان کافی برخوردار باشند. البته رنگ روشن چوب گردو نیز موجود است اما در ایران کمیاب بوده و قیمت آن بسیار گران است. ضمنا استفاده زیاد از این چوب محیط را خیلی رسمی نشان می دهد، بنابراین بهتر است در بکار بردن آن در دکوراسیون منزل خود میانه روی کنید.
رنگ قهوه ای تیره گرفته تا سفید کرمی و خاکستری را شامل می شود. اینکه چه مدلی مناسب شماست به سلیقه خودتان و البته به شرایط محیطی منزلتان بستگی دارد همانطور که در بالا گفتم اگر محیط منزل تاریک بوده و نورپردازی خوبی ندارد بهتر است از سایه های روشن این چوب استفاده کنید. شکل سوم یک میز ستونی تک را نشان می دهد که از چوب تیره گردو ساخته شده است. مشاهده می کنید که همین یک قطعه ساده چقدر می تواند در دکوراسیون پذیرایی تاثیر گذار باشد.
شاید فکر کنید استفاده از تزیینات چوبی منزل فقط محدود به میز و مبلمان و نهایتا درب اتاق و درب ورودی منزل می شود اما اینطور نیست. همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید برای سیستم نورپردازی و لامپ و لوسترهای سقفی از چوب گردو نیز استفاده وسیعی می شود. لامپ هایی که در زیر مشاهده می کنید به خوبی می تواند در یک خانه امروزی خودنمایی کند. صندلی های چوبی ساده نیز انتخاب بسیار خوب دیگر برای چوب طبیعی هستند. با یک روکش روغنی یا صیقل کاری، گره های طبیعی چوب خیلی زیبا می توانند خود را بنمایش بگذارند.
انتخاب میزهای کاربردی خانه از جنس چوب گردو انتخاب بسیار خوب دیگر است. میزهای ناهارخوری، میز عسلی و میز جلو مبلی در اتاق نشیمن و پذیرایی و همچنین میز تحریر و کامپیوتر در اتاق خواب بدون شک بهترین گزینه برای دکوراسیون های امروزی خواهد بود. همانطور که در بالا گفتم چوب گردو رنگ های بسیار متفاوتی دارد، همچنین بخاطر عمیق بودن رنگ ها باعث می شود هر جایی که از آنها استفاده شود سریعا نگاه ها به همان سمت کشیده شود. اما یکی از بهترین راه ها برای بنمایش گذاشتن جوب استفاده از آنها در کنار عناصر فلزی است مثلا میزی با پایه های فلزی یا ترکیب چوب و شیشه.
کمد و دراور اتاق را نباید از قلم انداخت، در کنار میز مطالعه و کار، سرویس اتاق خواب ساخته شده از چوب گردو چندی از بهترین تزیینات چوبی منزل در اتاق خواب را تشکیل می دهند. شکل اول یک دراور زیبا را نشان می دهد که با هوشمندی از ترکیب رنگی سفید و قهوه ای استفاده می کند. این ترکیب رنگی برای دکوراسیون های مدرن بسیار خوب جواب می دهد. شکل بعدی یک میز کنسول برای آینه دیواری است که طرح کمی پیچیده تر را نشان می دهد. در این میز کنسول هم از ترکیب رنگی سفید قهوه ای استفاده شده.
درب و پنل های دیورای وسایل دیگری هستند که در تزئینات چوبی منزل نقشی مهم و اساسی را ایفا می کنند. همانطور که می دانید چوب گردو بسیار گران است و به همین خاطر اکثر مردم سراغ وسایل چوبی با روکش چوب گردو می روند. از چنین طرح هایی بیشتر در درب ورودی یا درب اتاق های منزل استفاده می شود که بسیار هم گزینه خوبی است چرا که تفاوت اندکی با طرح چوب گردو دارد. پنل های دیوار یا دیوارپوش های چوبی نیز امروزه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. اسفتاده از دیوارپوش های چوبی در اتاق خواب یا نشیمن پشت تلویزیون می تواند بهترین فرصت برای استفاده از چوب گردو یا طرح های شبیه  با روکش چوب گردو باشد.