آگهی های ویژه دامداری - قزوین

دامداری

شاخه‌ای از کشاورزی است که با پرورش دام اعم از دام زنده، گوسفند زنده و گاو زنده و بز زنده و اسب و ... سروکار دارد. تفاوت دامداری با دامپروری این است که در دامداری بیشتر از چراگاه‌های تازه و منابع آب طبیعی استفاده می‌شود و اینکه در دامپروری تلاش بر این است که با بهره‌گیری از علوم نوین بهره‌وری را افزایش داد، ولی دامداری بر سنت مبتنی است.

سابقه دامداری به انقلاب نوسنگی می‌رسد.

گوسفند زنده محصولی پرورش یافته بصورت کاملا ارگانیگ توسط متخصصین دام، این محصول در وزن های مختلف مناسب با بودجه شما به فروش می رسد؛ دامداری,گوسفند زنده,فروش گوسفند ذبح,قیمت گوسفند,فروش بره,گاو زنده,فروش گاو,خرید و فروش گاو,گاو گوشتی,بز زنده,فروش بز,بز سانن,بز آلپایناسب,فروش اسب,اسب نریان,فروش اسب نریان, شتر, حراج شتر, فروش شتر 3 ساله, فروش شتر, فروش قوچ,فروش قوچ ابرش ,قوچ ابرش, گاو شیری, فروش گوساله ماده, گوساله تلیسه, تلیسه آبستن, گوساله پرواری, فروش گوساله,خرید و فروش گوساله, فروش گوساله های سمینتال,گوسفند زنده کردستان,گوسفند زنده سنگسر,گوسفند زنده مغان,گوسفند زنده کرمانشاه,گوسفند زنده مهربان,گوسفند زنده بلوچ,گوسفند زنده افشاری,گوسفند زنده سنق,گوسفند زنده شال,گوسفند زنده بختیاری,گوسفنده زنده زل,گوسفنده زنده اهری

اهلی کردن حیوانات توسط بشر، یکی از اقدام‌های اساسی و مهم بوده که سبب تحول غذایی و بهبود تغذیهٔ وی گردیده‌است.

متاسفانه امروزه گوسفندان را در اتاقک های تاریک و بدون نور و با تغذیه فراوان رشد میدهند که اینگونه دام ها نه تنها کیفیت نداشته بلکه موجب مریضی افراد نیز میگردد.

گوسفند حیوانی چهارپا، نشخوار کننده و پستانداری که به طور معمول به عنوان دام اهلی نگهداری میگردد. مانند باقی نشخواران گوسفند نیز عضوی از رسته Artiodactyla میباشد. نام “گوسفند”  برای اکثر نژادهای به کار برده میشود حتی نژادهای نامانوسی مانند ovis به همین دلیل نیز ما در این مقاله از کلمه گوسفند به طور جامع استفاده مینمائیم. در گفتگوهای روزمره ovis را به گوسفند پرواری هم اطلاق میکنند.

چیزی در حدود 1 میلیارد گوسفند زنده در زمین زندگی میکند. گوسفندان اهلی بیشترین جمعیت گوسفندان را تشکیل میدهند. به گوسفندان ماده در فرهنگ ایرانی میش گفته میشود و به نرهای بالغ در فرهنگ ایرانی قوچ اطلاق میگردد همچنین به گوسفندان نابالغ که سن کمی دارند بره گفته میشود.

به احتمال زیاد شروع نسل گوسفند ها از گوسفندان موفلون وحشی که در اروپا و آسیا بوده اند آغاز گشته است. گوسفندان جزء اولین حیواناتی بوده اند که برای اهداف کشاورزی به کار گرفته شدند. هدف از پرورش گوسفندان بیشتر استفاده از پشم، گوشت و شیر این حیوانات میباشد.

گوسفندان در میان حیوانات بیشترین پشم را دارند و معمولا برای استفاده آنها را با قیچی برش میدهند و سپس آنها را با ریسیدن به رشته های تو در تو تبدیل می کنند(نحوه تبدیل پشم). زمانی که گوسفند نابالغ است گوشت خوشمزه تری دارد و معمولا به آن گوشت بره اطلاق میگردد که قیمت بالا تری نسبت به گوشت گوسفندی دارد که سن آن بیشتر میباشد. امروزه پشم و گوشت گوسفندان به بخش لاینفکی از زندگی روزمره انسان ها تبدیل شده شده است. گهگاهی هم انسان ها از  آنها را برای خوراک سگ و گربه پرورش میدهند همچنین دیده شده است نمونه های زنده ای که در تحقیقات علمی به کار گرفته شده است.

پرورش گوسفند در تمام نقاط دنیا تقریباً در حال انجام میباشد. و پایه و اساس بسیاری از تمدن های قدیم بوده است. در عصر جدید بیشتر گوسفندان در مناطقی مانند نیوزیلند، استرالیا، جنوب و مرکز آمریکای جنوبی و در جزایر بریتانیا پرورش و فراورده های دامی آن به اکثر نقاط دنیا ارسال میگردد. در کشور خودمان هم در دهه 70 پنیر هایی از کشور دانمارک وارد میشد که خیلی مزه و طعم مطلوبی داشت

به هنگام پرورش گوسفندان باید دلیل  و هدف خود را از پرواربندی گوسفند تعیین کنید. مسلما گوسفندان گوشتی با گوسفندان شیری و پشمی کاملا متفاوت هستند. اگر هدف از پرواربندی گوسفند فروش پشم بیشتر در سال است بهتر است گوسفند نژاد مرینوس را انتخاب کنید که بهترین و مرغوب ترین پشم جهان را دارد. گوسفندان مرینوس دارای جثه ای کوچکتر از گوسفندان گوشتی هستند اما رشد پشم آنها به قدری زیاد است که پشمی کمتر از قطر ۲۴ میکرو متر ندارند.