آگهی های ویژه لوازم قنادی - یزد

شرایط مورد نیاز برای راه اندازی قنادی

راه اندازی قنادی از جمله حرفه هایی است که نیاز به مقدمات دارد. خرید لوازم مورد نیاز در کنار پرسنل ماهر از جمله موارد مهم راه اندازی قنادی است.
از جمله مشاغلی که دارای طرفداران زیادی در ایران می باشد، شغل شیرینی فروشی است. برای راه اندازی قنادی شما نیاز به داشتن اطلاعات و دانش اولیه در زمینه پخت انواع شیرینی ها دارید. در کنار این موضوع خرید امکانات لازم برای شروع کار و همچنین استخدام نیروی ماهر و کاری برای کار در این محیط از جمله مواردی است که باید به آن ها توجه کرد. در ابتدای کار راه اندازی قنادی شما ممکن است سوددهی لازم را نداشته باشید
راه اندازی قنادی
همان طور که گفته شد راه اندازی قنادی از جمله حرفه های جذاب و پرطرفدار در ایران می باشد که با رعایت برخی نکات کیفیت بالایی را می توان به مشتریان ارائه داد. این حرفه برای کسانی که تازه کار هستند و آموزش های لازم را ندیده اند کمی دشوارتر به نظر می رسد. این افراد باید در یک دوره ۳ ماهه برای آموزش این هنر شرکت کنند. پس از موفقیت در این دوره شما نیاز به اسباب و وسایل مورد نیاز برای راه اندازی کار دارید. از جمله وسایل مورد نیاز برای شروع به کار: فرگاز، همزن برقی، قالب های مخصوص و انواع پودرهای مورد نیاز برای شیرینی پزی می باشد. در دوره آموزشی، افراد آموزش های مختصری در مورد کار با تجهیزات شیرینی پزی، طرز تهیه لنواع شیرینی و کیک، نکاتی در مورد رعایت بهداشت، نحوه تزیین شیرینی و کیک و نحوه بسته بندی آن ارائه می شود. تسلط بر تمامی موارد اشاره شده در بالا نیاز به صرف وقت لازم دارد.
راه اندازی قنادی و برآورد فرصت های شغلی
یکی از مواردی که برای راه اندازی قنادی بسیار مهم و اساسی می باشد، استخدام نیروهایی متعهد و کاربلد می باشد. در صورتی که قنادی شما تامین کننده شیرینی مراسمات و جشن ها باشد، شما نیاز به ۵۰ کارگاه دارید و در مجموع ۲۵۰ پرسنل برای حضور در این کارگاه ها نیاز خواهد بود. این برآورد از کارکنان برای قنادی های بزرگ و پرمشتری می باشد که هر ساله تعداد زیادی از مراسمات را میزبانی می کنند. برای شروع کار یک قنادی معمولی تعداد کمتری پرسنل و کارگاه مورد نیاز است. یادگیری نحوه پخت انواع شیرینی های ایرانی و خارجی، کیک و کلوچه از جمله مواردی است که در راه اندازی قنادی باید به آن توجه کرد.
امکانات مورد نیاز برای راه اندازی قنادی
از جمله موارد دیگر مورد نیاز برای راه اندازی قنادی امکانات و تجهیزات کاربردی می باشد. این وسایل غالبا مربوط به تجهیزات گرمایشی و سرمایشی مورد نیاز برای پخت و نگه داری شیرینی جات می باشد. از جمله وسایل مورد نیاز برای راه اندازی می توان به ست کامل یخچال ها (یخچال صنعتی، یخچال های هایپر مارکتی، یخچال ویترین و شیرینی فروشی)، فر بزرگ شیرینی پزی، دستگاه همزن برقی مناسب، قهوه جوش صنعتی، مخلوط کن بزرگ صنعتی و قالب های مورد نیاز برای شیرینی پزی اشاره کرد. در کنار این تجهیزات، شما نیاز به یکسری مواد اولیه برای شروع کار دارید. مواد اولیه مورد نیاز عبارتند از نشاسته، شکر، کاکائو، کنجد، کشمش، گردو، پسته، خامه، آرد مخصوص، شکر سفید، شکر قهوه ای، قهوه، شکلات، شیر، وانیل، زعفران، انواع پودر و ژله، انواع اسانس ها، بیکینگ پودر، انواع مغزهای آجیل، انواع میوه خشک، انواع میوه تازه و پودر قند می باشد.
راه اندازی قنادی و سرمایه گذاری و سوددهی
از جمله موارد دیگر برای راه اندازی کافه قنادی سرمایه گذاری کافی برای رشد کار می باشد. بسیاری از افراد معتقدند که برای شروع حرفه قنادی نیاز به ۵۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان سرمایه اولیه لوازم قنادی و ۱۸ متر مغازه می باشد. درامد ماهیانه شیرینی فروشی در ابتدای کار شاید مقدار بسیار کم و ناچیزی باشد. هزینه راه اندازی کارگاه شیرینی پزی ممکن است تا حدود یک میلیارد تومان افزایش یابد. این میزان از سرمایه گذاری نیاز به مکانی با متراژ در حدود ۳۰۰ متر دارد. سود کار شیرینی فروشی معمولا بعد از گذشت ۱ تا ۲ ماه از راه اندازی قنادی شروع می شود. یک مغازه قنادی باید در روز در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ کیلو شیرینی بفروشد. با توجه به محاسبات انجام شده حدود ۴۰% از این میزان سود خالص برای مغازه دار  می باشد. درامد لوازم قنادی بیشتر مربوط به مکان و جایگاه انتخابی مغازه می باشد که در ابتدای کار باید به آن توجه شود. قطعا یک مکان مناسب می تواند در میزان سوددهی کار بسیار موثر باشد.
نکات مهم در راه اندازی قنادی
از جمله نکات مهم در راه اندازی قنادی مدت زمان مورد نیاز برای شروع به کار می باشد. این میزان از زمان، ممکن است بین ۱ هفته تا ۱ ماه متفاوت باشد. در صورتی که نیازی به انجام آموزش ها نداشته باشید شما در کمتر از ۱۰ روز می توانید شروع به کار کنید. مجوز ها و موارد قانونی برای شروع کسب و کار را حتما قبل از انجام هر کاری بگیرید. رعایت مسائل ایمنی از جمله نکات مهم دیگر در شروع کار قنادی می باشد. توجه کنید که سود شیرینی فروشی معمولا از ماه دوم شروع می شود. برای تامین کارتن ها و جعبه های لازم برای شروع کار حتما یک مرکز معتبر فروش این محصولات را در نظر داشته باشید.