آگهی های شهر جوزدان

کسب و کار خود را جهت هر چه بهتر دیده شدن در شهر زجوزدان استان اصفهان  در سایت نیازمندیهای اصناف پیام اول #درج_آگهی_رایگان نمایید. برای شروع روی اینجا کلیک کنید

جهت اطلاعات بیشتر با شماره‌های 02144386106 و 02144267720 و 02144386115 و 09306301063 تماس حاصل فرمایید.

برای دیدن همه آگهی های شهر اصفهان  کلیک کنید.

شهر جوزدان (Juzdan)با قدمت ۸۰۰ ساله یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استان اصفهان می‌باشد. شهر جوزدان در ۸کیلومتری جنوب شرقی نجف آباد واقع شده و از جنوب شرق به شهر جدید فولاد شهر و از غرب به زمین‌های کشاورزی و شهرک صنعتی نجف آباد (جوزدان) و جنوب به تپه‌ها و کوهای امتداد یافته رشته کوه‌های زاگرس موسوم به کوه پنجی مشرف می‌شود.
جمعیت
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت جوزدان در سال ۱۳۹۰ برابر با ۶۷۴۹ نفر بوده‌است که از این میان ۳۴۲۹ نفر مرد و ۳۳۲۰ زن بوده‌اند. این شهر ۱۸۴۹ خانوار دارد.

موقعیت جغرافیایی شهر جوزدان
شهر جوزدان بر روی دشت بنا شده‌است و ارتفاع آن از سطح دریا ۱۶۳۵ متر می‌باشد. کوه‌های جنوبی روستا موسوم به کوه فشارچه می‌باشد و مرتفع‌ترین آن‌ها کوه پنجی می‌باشد که از شمال غربی نجف آباد به جنوب شرقی ان کشیده شده‌است. اقتصاد روستا بر پایه کشاورزی و دامداری بنا شده‌است، کشاورزی مهم‌ترین و اساسی‌ترین قطب اقتصادی این منطقه می‌باشد آب کشاورزی این روستا از چاه‌های حفر شده توسط اهالی و سه رشته قنات کهن که حدوداً هرکدام ۱۰ کیلومتر طول دارند تأمین می‌شود که به راستی حکایت از همت بلند مردم دارد؛ همچنین کانال آب‌رسانی جوزدان که منشعب شده از رودخانه زاینده رود است؛ و قلب حیاتی کشاورزی جوزدان است. این کانال از زاینده رود سرچشمه گرفته و پس از گذشتن از شهرها وروستاهای مختلف و سیراب کردن اراضی منطقه وارد جوزدان می‌شود و زمین‌های زراعی را پوشش می‌دهد و سپس به راه خود ادامه داده و در سر راه خود زمین‌های کشاورزی شرق کانال را نسبتاً مشروب می‌کند سپس دو شاخه می‌گردد (یکی به طرف خمینی شهر و دیگری به طرف قهدریجان) و مجدداً به زاینده رود می‌ریزد.

تاریخ
شهر جوزدان با قدمت ۸۰۰ ساله یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استان اصفهان می‌باشد؛ که بهترین دلیل[تحقیق دست‌اول؟] بر این مدعا سنگ‌های قدیمیِ موجود در ساختمان مسجد جامع (بقعه شیخ محمد) است که قدمت این مسجد را به دوران مغولی – تیموری می‌رسانَد و قنوات کهن و گنبدهای خشتی و همچنین آستان متبرکههٔ امامزاده ساره مریم جوزدان که براساس شواهد ذکرشده این بنا متعلق به خواهر ناتنی علی بن موسی رضا است. هسته اولیه روستا را اهالی گرگ آباد (منطقه‌ای در مسیر کوه فشارچه کنونی) تشکیل داده‌اند که به دلیل وجود گرگ‌های وافر در این منطقه به این نام شهرت یافته‌است به علل نامشخص گرگ آباد منطقهٔ مناسبی برای زندگی نبوده و ساکنانش این محل را ترک گفته (وجود خرابه‌هایی از حمام عمومی و چند دیوار گلی در صدهً قبل شاهد براین مدعا می‌باشد. بسیاری از آن‌ها به حوالی تهران مهاجرت می‌کنندو هنوز مهاجران گرگ آبادی در تهران پسوند فامیلی جوزدانی را همراه فامیل خود دارند و بقیه ساکنان زندگی را در کنار گرگ آباد (جوزدان فعلی) ادامه می‌دهند که جوزدان کنونی را به وجود می‌آورند.

ریشه نام شهر جوزدان
جوزدان متشکل از دوکلمهٔ جوز به اضافه دان می‌باشد کلمه جوز در لغت عرب به معنی گردو می‌باشد و این روستا بعلت دارا بودن از درختان گردو فراوان، جوزدان نام گرفته که دان آن پسوند دارا بودن می‌باشد. جوزدان ترکیب یافته از نام‌های مختلف است که به ترتیب عبارتنداز جوزجان – جوزان (به نقل از کتاب مرده کشان جوزان نوشته ابوالقاسم پاینده[۲]) - جوزدان می‌باشد البته بعضی‌ها نیز این چنین استنباط می‌کنند بعلت گرمای زیاد و خشک بودن هوای این روستا به جزدان معروف بوده‌است و کم‌کم به جوزدان تغیر نام داده است[نیازمند منبع] ولی این برداشت ریشه و سند معتبر ندارد.

اسامی محله ها
اولیاء----->توده ی

پشت مسجد-----> پش مچد

کوچه سیلاب----->کوچه زیلاب

شهید منتظری----->گود کنداله

شهرک قائم----->شَرَک

امامزاده----->امومزاده

مکان‌های زیارتی
امامزاده ساره مریم[۳]
بقعه شیخ محمد
آقا شاهزاده

شغل ساکنین منطقه
کشاورزی: زمین‌های کشاورزی جوزدان به کاشت انواع گونه‌های گیاهی جواب می‌دهد از جمله غلات، صیفی جات و انواع درختان میوه در قدیم مردم جوزدان به کاشت خشخاش اشتغال داشته‌اند و محور اقتصادی زندگی آن‌ها بر این گونهٔ گیاه می‌چرخیده است که این گیاه برای پذیرایی از درباریان استفاده می‌شده‌است البته درآن زمان گشت تریاک مرسوم بوده و هنوز هم از تریاک جوزدان به بهترین نوع آن یاد می‌شود در زمان محمد رضا شاه با توجه به این که تریاک زیاد گشت می‌شده وبرای اهالی منطقه خطرافرین بوده جنبه اقتصادی آن نادیده گرفته شده و کشت آن ممنوع گشت؛ و تمام تریاک‌های موجود درخانه‌های اهالی توسط امنیه‌های دولتی کشف و ضبط گردید که البته کاشت این گیاهان مذکور منسوخ شده و مردم روستا بیشتر به کشت غلات مهمی که برای آن‌ها صرفهٔ اقتصادی دارد همت گماشته‌اند از جمله غلاتی چون گندم، جوو به ویژه برنج لازم است ذکر شود که برنج جوزدان از مرغوبیت و معروفیت خاصی برخوردار است و در بازار به برنج لنجان معروف است و نه تنها در کشور ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه به خارج از ایران نیز صادر می‌شود.

دامداری: از دیر باز در جوزدان دامداری رواج داشته‌است و تاکنون ادامه دارد کشاورزان در کنار کشاورزی از حرفه دامداری نیز بهره می‌برده‌اند و برخی فقط به صورت حرفه‌ای کار دامداری را ادامه می‌دهند تااکنون که در اطراف جوزدان دامداری‌های صنعتی رواج پیدا کرده‌است.

آثار تاریخی
۱- امامزاده ساره مریم که در قسمت شمال غربی ورودی روستا می‌باشد از دیر باز مورد توجه اهالی مردم کل منطقه بوده‌است که در کنار آن مزارع شهدا واقع شده و قبرستان روستا در جوار این امام زاده شریف می‌باشد و تا این زمان مردم برای زیارت و ادای نذورات خود به این محل میایند. درزمانهای گذشته بازارهای مرسوم در جوار امام زاده روزهای پنج شنبه برپا بوده‌است این بازارها معروف به «درپنج شنبه» بوده مردم هم برای زیارت و هم برای خرید مایحتاج درروز پنجشنبه به این مکان می‌آمدند کم‌کم با شکل‌گیری انقلاب اسلامی این پنجشنبه بازار هم برچیده شد.

۲- در کنار این امامزاده بقعه‌ای وجود دارد معروف به بقعه آغا شاهزاده (آغا بیگم) که در حال حاضر متروکه شده‌است.

۳- در قسمت شمال شرقی روستا برج کبوتر خانه می‌باشد که مدتی به جهت دیده بانی شکارگاه منطقه‌ای و بعداً جهت برداشت فضولات پرندگان استفاده می‌شده ظل السلطان حاکم اصفهان که شکارچی ماهری بوده‌است وباخوانین زمان خود در این منطقه شکار می‌کرده‌است در مورد جوزدان گفته است که جوزدان ده بسیار بزرگ وشکارگاه‌های مناسبی دارد و مانند قمشلو شکارش تعریف دارد. برج کبوترخانه به دلیل بی‌توجهی اهالی ومسئولین روبه تخریب نهاده بود که درسال ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ با همت امور میراث فرهنگی ترمیم و بازسازی گردید.

۴- مسجد جامع: مهم‌ترین واصلی‌ترین مکان تاریخی جوزدان که گویای هویت و قدمت روستا می‌باشد، تقریباً در مرکز روستا قرار دارد و به مرور زمان در اطراف آن ساخت وسازهایی صورت گرفت از وجود سنگ قبرهای موجود در این مسجد می‌توان به قدمت دیرین آن پی برد. در ضلع جنوب غربی این مسجد بقعه‌ای وجوددارد به نام بقعه شیخ محمد. در کنار وی تنی چند از علمای آن زمان نیز مدفون می‌باشند، از جمله شیخ صفی الدین شیخ ملکشاه. ۵- باغ شاهزاده: در زبان عامه از آن به باغ شازده تعبیر می‌شود که درقدیم مقر حکومتی بوده؛ که شخصی به نام سارم الدوله آن را بنا نموده پس از آن باغ به پسرش اصغر میرزا به ارث می‌رسد. در وسط باغ امارت زیبایی و در پشت آن حمام و اتاق‌های خدمه می‌باشد که این اتاق‌ها و حمام تخریب شده (نمونهٔ ساخت بنا و حمام آن مشابه به حمام ساخته شده در کاشان می‌باشد). هنوز کاج‌های بنا شده در زمان پهلوی پابرجا هستند و امارت وسط باغ هم بازسازی شده و در کنارآن استخر بزرگی بوده که هم‌اکنون هم وجود دارد و بقیه زمین برای امور تفریحی استفاده می‌شود که پس از انقلاب اسلامی قسمتی از آن توسط سپاه پاسداران و قسمتی دیگر از آن توسط آموزش و پرورش مورد استفاده واقع شد.

 

از طریق سایت مرجع اصناف پیام اول میتوانید بهترینها را اعم از

 

آرایشگاه زنانه در جوزدان

آرایشگاه های مردانه در جوزدان

آزمایشگاه ها و مراکز رادیو لوژی در جوزدان

آژانس ها و تورهای مسافرتی در جوزدان

آموزشگاه های رانندگی در جوزدان

آموزشگاه های موسیقی در جوزدان

ابزار فروشی ها در جوزدان

ادارات و سازمان ها در جوزدان

استخر سونا و جکوزی در جوزدان

اورژانس و فوریت های پزشکی در جوزدان

باربری ها در جوزدان

باشگاه های بدن سازی آقایان و بانوان در جوزدان

بانک ها در جوزدان

بیمارستان ها در جوزدان

بیمه ها در جوزدان

پارک ها و مراکز تفریحی در جوزدان

پزشک متخصص اطفال در جوزدان

پزشکان در جوزدان

پزشکان پوست و مو در جوزدان

پزشکان عمومی در جوزدان

پلاستیک فروشی ها در جوزدان

پمپ بنزین ها در جوزدان

پیک موتوری ها در جوزدان

تئاتر و تالار نمایش در جوزدان

تاسیساتی ها در جوزدان

تالارهای عروسی در جوزدان

تاکسی سرویس در جوزدان

چاپ و تبلیغات در جوزدان

خدمات آسانسور و بالابر در جوزدان

خدمات خودرویی در جوزدان

خدمات نظافتی در جوزدان

خدمات کامپیوتری در جوزدان

خرازی ها در جوزدان

خشکبار و آجیل فروشی ها در جوزدان

خشکشویی ها در جوزدان

دادسراها در جوزدان

داروخانه ها در جوزدان

درمانگاه ها و مراکز درمانی در جوزدان

دفاتر اسناد رسمی در جوزدان

دفاتر پست در جوزدان

دفاتر پلیس به علاوه 10 و دفاتر دولت الکترونیک در جوزدان

دفاتر وکالت و مشاوره حقوقی در جوزدان

دندانپزشکان و دندان سازان در جوزدان

دکوراسیون داخلی در جوزدان

رستوران ها و سالنهای غذا خوری در جوزدان

روانپزشکان در جوزدان

ساعت فروشی در جوزدان

سمپاشی در جوزدان

سمساری در جوزدان

سوپرمارکت در جوزدان

سوپرهای میوه و سبزی در جوزدان

سینما ها در جوزدان

شعبات بانک آینده در جوزدان

شعبات بانک سپه در جوزدان

شعبات بانک انصار در جوزدان

شعبات بانک گردشگری در جوزدان

شعبات بانک پارسیان در جوزدان

شعبات بانک پاسارگاد در جوزدان

شعبات بانک سامان در جوزدان

شعبات بانک سینا در جوزدان

شعبات بانک شهر در جوزدان

شعبات بانک صادرات در جوزدان

شعبات بانک ملت در جوزدان

شعبات بانک ملی در جوزدان

شعبات مهر اقتصاد در جوزدان

صرافی ها در جوزدان

طلا فروشی ها و زرگری ها در جوزدان

عطاری ها در جوزدان

عکاسی ها و آتلیه عکاسی در جوزدان

فرش فروشی ها در جوزدان

فرهنگسرا و خانه فرهنگ در جوزدان

فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه در جوزدان

فروشگاه های آرایشی بهداشتی در جوزدان

فروشگاه های خشکبار در جوزدان

فروشگاه های شهروند در جوزدان

فروشگاه های لوازم پزشکی در جوزدان

فروشگاه های لوازم ورزشی در جوزدان

فروشنده های پوشاک بچه گانه در جوزدان

فروشنده های پوشاک زنانه در جوزدان

فروشنده های پوشاک مردانه در جوزدان

قالیشویی ها در جوزدان

قصابی ها و سوپر های گوشت و مرغ در جوزدان

قنادی ها و شیرینی فروشی ها در جوزدان

گل فروشی ها در جوزدان

لوازم التحریری ها در جوزدان

متخصصین ریه در جوزدان

متخصصین قلب و عروق در جوزدان

متخصصین و جراحان مغز و اعصاب در جوزدان

مدارس در جوزدان

مراکز خدمات زیبایی در جوزدان

مراکز خرید در جوزدان

مراکز روانشناسی و روان کاوی در جوزدان

مراکز ورزشی در جوزدان

مساجد و حسینیه ها در جوزدان

مشاورین املاک در جوزدان

مهد کودک ها در جوزدان

موبایل فروشی ها در جوزدان

نانوایی ها در جوزدان

نگارخانه ها در جوزدان

نمایندگی های ال جی LG در جوزدان

نمایندگی های سامسونگ SAMSUNG در جوزدان

نجاری در جوزدان

لوله بازکنی در جوزدان

نمایندگی های سونی در جوزدان

نمایندگی های لوازم خانگی در جوزدان

نمایندگی های مجاز خوردو در جوزدان

هتل ها و اقامت گاه ها در جوزدان

کارواش ها در جوزدان

کافی شاپ ها در جوزدان

کافی نت و گیم نت در جوزدان

کتابخانه ها در جوزدان

کلانتری و اداره پلیس در جوزدان

کلیسا ها و مساجد و اماکن مذهبی در جوزدان

کیف و کفش فروشی ها در جوزدان

متل در جوزدان

صنایع دستی در جوزدان

مکان های دیدنی در جوزدان

طبیعت در جوزدان

اماکن گردشگری در جوزدان

مسیر ورودی در جوزدان

فروش سوغات در جوزدان

را میتوان جستجو کرد.