آگهی های شهر حنا

کسب و کار خود را جهت هر چه بهتر دیده شدن در شهر حنا استان اصفهان  در سایت نیازمندیهای اصناف پیام اول #درج_آگهی_رایگان نمایید. برای شروع روی اینجا کلیک کنید

جهت اطلاعات بیشتر با شماره‌های 02144386106 و 02144267720 و 02144386115 و 09306301063 تماس حاصل فرمایید.

برای دیدن همه آگهی های شهر اصفهان  کلیک کنید.

حنا یکی از شهرهای استان اصفهان در مرکز ایران است. راه‌های دسترسی به این بخش از طریق شهر سمیرم و آباده می‌باشد.

دلایل نامگذاری
طبق پرس و جو و تحقیق از بزرگان و پیرمردان که نقل قول کرده‌اند به واسطه کاشت گیاه حنا و آثار باقی‌مانده از سنگ‌های حناسابی در این منطقه این محل به نام حنا معروف شده‌است و بیشتر اهالی به این قول واقفند اما استاد محمد مهریار در کتاب (فرهنگ جامع نام آبادی‌های کهن اصفهان) می‌گوید در برخی منابع هنا را حنا نوشته‌اند که مأخوذ از حرف (ح) عربی است. حنا بدون تشدید و نون نوعی گیاه رنگی است که برای خضاب به کار می‌رود و در فارسی و عربی استعمال می‌شود و نواحی کشت آن در حوالی کرمان است و نه در سمیرم بنابراین ناحیه هیچ ارتباطی باکشت حنا ندارد هنا یک لغت فارسی است و (هن + نا)- هن در فارسی به به معنای خانه‌است و (هن – خن) به یک معناست و «نا» به معنی آب است و روی هم رفته هنا یعنی جایگاه آب.

حنا دهی است بسیار بزرگ و آبادان (که به تازگی شهر شده‌است)[چه زمانی؟] و از دهستان‌های شهرستان سمیرم به حساب می‌آید. در سال ۱۳۴۷ تعداد ۴۲۸ خانوار و ۱۹۴۵ نفرجمعیت داشته‌است که در سال ۱۳۷۵ جمعیت این روستا ۴۱۵۳ نفر بوده‌است. ویژگی‌های جغرافیایی و تاریخی و جامعه‌شناسی این ناحیه از بسیاری جهات جالب توجه‌است

اقلیم و جغرافیا
حنا در جنوب اصفهان است و به اسفرجان و هونجان بسیار نزدیک است - مرکزی برای داد وستد ایل قشقایی می‌باشد – کشاورزی آن معتبر است و مردم آن به دامداری علاقه بسیاری دارند – آب و هوای سرد سمیرم مراتع پر علف این ناحیه را برای دامداری و زراعت مستعد می‌سازد. هسته اولیه حنا در نقطه‌ای به نام سهران (صحران) بوده (سحران به معنای جایی است که خاک سرخ دارد) به دلیل حمله وغارت تخریب شده و محل قبلی حدود ۵ کیلومتری محل کنونی بوده‌است که طبق سنگ نوشته‌های خوانده شده از قبرستانهای آنجا مربوط به حدود ۷۰۰ سال پیش می‌باشد. آنجا بعلت هجوم اشرار و نا امنی به دامن کوه و در محل فعلی کوچ می‌کنند و برای حفاظت بیشتر اقدام به ساختن قلعه می‌کنند و در آن زندگی می‌کنند که آثار دو قلعه بزرگ از آن زمان در شهر مشاهده می‌شود. شهر حنا در طول جغرافیای ۵۱ درجه و ۳۴ دقیقه و ۲۷ ثانیه و عرض ۲۱ درجه ۱۱ دقیقه قرار دارد.
دمای شهر سردترین زمان ۲۳- و گرمتری ۵/۳۷+ درجه در سال ۱۳۸۴ نشان داده شده ارتفاع شهر حنا از سطح دریا ۲۳۳۲ متر و طبق آخرین سرشماری جمعیت شهر ۵۳۹۷ نفر می‌باشند. درصد باسوادان ۵۷/۸۷. بی سوادان در شهر حنا ۴۳/۱۲ در صد بناهای جدید ۳۰٪ بناهای قدیمی ۷۰٪ و تعدادواحدهای تجاری ۱۱۷ می‌باشند. اراضی زیر کشت آبی ۴۰۰/۸ هکتار و اراضی دیم ۱۰۷۰ هکتار می‌باشد.

ساختار
شهر حنا به ۵ محله تقسیم می‌شد، ۲ محلهٔ آن قدیمی به نام‌های محل قلعه گِنده و محل قلعه کهنه که هر دو محل در قسمت شمال رودخانه حنا واقع گردیده‌است سه محله حنا جدید است و نوساز که تقریباً در ۳ دهه اخیر ساخته شده‌است. محله نو، ۲- محله شکار راه، ۳- محله شهرک گودرزی هسته اولیه شهر کنونی در قسمت شمال شهر و در محل قلعه گنده بوده‌است گسترش شهر حنا به جنوب و جنوب شرقی باعث بوجود آمدن محله گودرزی شده‌است که اراضی این محله توسط بنیاد مسکن واگذار شده‌است. شبکه ارتباطی شهر حنا از سمت شمال به سمیرم و از غرب به شهر نوپای کمه است. شهر حنا در منطقه کوهستانی واقع شده‌است و وجود رودخانه حنا که از شمال شرقی شهر وارد شده و از غرب در محدوده شهر خارج می‌شود جلوهٔ ویژه‌ای به شهر داده‌است.

مساحت کل شهر در سال ۱۳۸۵ حدود ۷/۱۳۱ هکتار و جمعیت پیش‌بینی شده در سال ۱۳۸۰ ،۵۷۲۰ نفر می‌باشد. در شهر حنا امامزاده بی بی ناز بانو زیارتگاه است. بنا به عقیدهٔ عده‌ای از اهالی، بی بی نازبانو دختر امام موسی بن جعفر می‌باشد. آثار کهن و محل دیدنی و تفریحی این شهر قدیمی قلعه تکی، قلعه نو و قلعه گنده از آثار کهن و محل دیدنی و تفریحی این شهر قدم گاهی در گاوتپه و سواحل زیبای سد حنا می‌باشد.

شغل مردم حدود ۵۰ درصد کشاورز و دام پرور و حدود ۲۰ درصد صنعت و ساختمان و بقیه شغل خدماتی دارند. صنایع دستی شهر حنا بیشتر قالی بافی می‌باشد که حدود ۲۰۰ دستگاه قالی در شهر فعال است و میزان تولید حدود ۱۴۰۰ متر مربع در سال می‌باشد.

نرخ رشد جمعیت در سال ۱۳۸۶، ۹۲/۱ درصد می‌باشد و ازجمعیت سال ۱۳۸۶ حدود ۶۷ درصد بالای ده سال خواهد بود و در حال حاضر شهر حنا دارای ۱۱۰۰ خانوار می‌باشد که در سال ۱۳۸۱ حدود ۹۰۵ خانوار بوده‌است.

میانگین بارندگی حدود ۱۷ سال یعنی ۶۹ – ۱۳۵۳ معادل ۳۶۰ میلی‌متر می‌باشد بیشترین میزان بارندگی از مهر تا خرداد و حداقل تیر تا شهریور که کمتر از ۶ میلی‌متر می‌باشد. بیشترین میزان که مربوط به دی، بهمن، اسفند، فروردین، تا حدود ۵۰ میلی‌متر می‌باشد.

از زلزله‌های ثبت شده از سال ۱۵۰۲ میلادی (۴۳۱ شمسی تا ۱۳۶۱ شمسی) نشان می‌دهد که جمعاً حدود ۸۵ زلزله با حداقل ۹/۳ و حداکثر ۵/۷ ریشتر در منطقه‌ای بین فارس – اصفهان و خوزستان اتفاق افتاد که حنا و اطراف آن مرکز آن می‌باشد. حنای سمیرم شهری در بخش مرکزی شهرستان سمیرم در طول ۱۵۰ درجه و ۲۸ کیلومتری شهرستان سمیرم و ارتفاع ۲۲۹۰ متری از سطح دریا منطقه‌ای سرد و خشک کوهستانی در کنار رودخانه بزرگ حنا که در دره شمالی کوه حنا واقع شده‌است و سد خاکی حنا در ۲۸ کیلومتری جنوب شرقی سمیرم بر روی رودخانه خرسان حنا احداث شده‌است که ارتفاع دیواره آن از پی ۳۵ متر و گنجایش مخزن آن ۵۰ میلین متر مکعب است که در آبادانی این شهر نوپا تأثیر به سزایی دارد.

جنگ حنا
قبل از جنگ سمیرم یعنی در سال ۱۳۲۱ سران کهگلویه و بویر احمد علاوه بر این که با خود نزاع داشتند با قشقایی‌ها نیز رابطه خوبی نداشتند تا اینکه در ۴ خرداد خوانین ایلات در منطقه‌ای به نام چم اسپید دور هم جمع می‌شوند و قرار دادی مبنی بر دوستی و پشتیبانی یکدیگر با هم امضا می‌کنند.

«امضا کنندگان زیر به موجب اتحاد نامه علی‌حده متحد گردیدند پیش آمدی که برای هریک از متعهدین مشتمل بر ایلات قشقایی و ایلات بویر احمدی و غیره واقع شود عموماً با تمام قوا تا آخرین قدرت از هرگونه مساعدت کوتاهی نکنیم»

ولی جنگ حنا بی‌توجه از این معاهده انجام گرفته بود و جنگ سمیرم بعد از این معاهده. در سال قبل از انقعاد معاهده چم اسپید گروهی از طایفه – گود سرایی بویر احمد به منطقه حنا واقع در شهرستان سمیرم هجوم برده و اموال قشقایی ساکن در آن محل را غارت می‌کنند. برخی از سران قشقایی نزد عبدالله خان پیغام فرستاده و تقاضای استرداد اموال غارت شده را کردند. عبدالله خان ضرغام پور کلانتر کهگلویه سفلی با توجه به پیمان چم اسپید تقاضای آنها را پذیرفت- هنگامی که قشقایی‌ها برای بازپس گرفتن اموال خود به منطقه بویر احمد آمدند تعدادی ژاندارم جمعی گروهان حنا همراه آنان آمده بودند با توجه به حساسیتی که در کهگلویه نسبت به حضور نظامیان در منطقه خود داشتند بویژه در فضای بعد از شهریور ۱۳۲۰ در شرایط ضعف دولت مرکزی، عبدالله خان از این امر برآشفت، ژاندارم‌های مزبور را خلع سلاح کرده و متعاقب آن تصمیم گرفت که گروهان ژاندارمری حنا را سرکوب کند او به این گروهان حمله کرد و آن را خلع سلاح کرد و حدود سیصد قبضه اسلحه به غنیمت گرفت و چون از نظر تسلیحات تقویت شده بود در بازگشت از حنا به منطقه بویر احمد علیا هجوم برد و پس از زد و خورد و کشته شدن چندین نفر از طرفین به منطقه بویر احمد سفلی بازگشت. دوباره در سال ۱۳۲۲ پادگان نظامی حنا از توابع شهرستان سمیرم مورد حمله و هجوم ایلات قشقایی و بویر احمدی قرار گرفت پادگان خلع سلاح شد این پادگان مورد هجوم آن عده از مهاجمان که از گردنه بیژن و عشایری که از آن منطقه قصد هجوم به سمیرم داشتند قرار گرفت و پس از زد و خورد شدید پادگان خلع سلاح گردید ولی از کشته شدن نظامی یا غیرنظامی اطلاعاتی در دست نیست.

از طریق سایت مرجع اصناف پیام اول میتوانید بهترینها را اعم از

 

آرایشگاه زنانه در حنا

آرایشگاه های مردانه در حنا

آزمایشگاه ها و مراکز رادیو لوژی در حنا

آژانس ها و تورهای مسافرتی در حنا

آموزشگاه های رانندگی در حنا

آموزشگاه های موسیقی در حنا

ابزار فروشی ها در حنا

ادارات و سازمان ها در حنا

استخر سونا و جکوزی در حنا

اورژانس و فوریت های پزشکی در حنا

باربری ها در حنا

باشگاه های بدن سازی آقایان و بانوان در حنا

بانک ها در حنا

بیمارستان ها در حنا

بیمه ها در حنا

پارک ها و مراکز تفریحی در حنا

پزشک متخصص اطفال در حنا

پزشکان در حنا

پزشکان پوست و مو در حنا

پزشکان عمومی در حنا

پلاستیک فروشی ها در حنا

پمپ بنزین ها در حنا

پیک موتوری ها در حنا

تئاتر و تالار نمایش در حنا

تاسیساتی ها در حنا

تالارهای عروسی در حنا

تاکسی سرویس در حنا

چاپ و تبلیغات در حنا

خدمات آسانسور و بالابر در حنا

خدمات خودرویی در حنا

خدمات نظافتی در حنا

خدمات کامپیوتری در حنا

خرازی ها در حنا

خشکبار و آجیل فروشی ها در حنا

خشکشویی ها در حنا

دادسراها در حنا

داروخانه ها در حنا

درمانگاه ها و مراکز درمانی در حنا

دفاتر اسناد رسمی در حنا

دفاتر پست در حنا

دفاتر پلیس به علاوه 10 و دفاتر دولت الکترونیک در حنا

دفاتر وکالت و مشاوره حقوقی در حنا

دندانپزشکان و دندان سازان در حنا

دکوراسیون داخلی در حنا

رستوران ها و سالنهای غذا خوری در حنا

روانپزشکان در حنا

ساعت فروشی در حنا

سمپاشی در حنا

سمساری در حنا

سوپرمارکت در حنا

سوپرهای میوه و سبزی در حنا

سینما ها در حنا

شعبات بانک آینده در حنا

شعبات بانک سپه در حنا

شعبات بانک انصار در حنا

شعبات بانک گردشگری در حنا

شعبات بانک پارسیان در حنا

شعبات بانک پاسارگاد در حنا

شعبات بانک سامان در حنا

شعبات بانک سینا در حنا

شعبات بانک شهر در حنا

شعبات بانک صادرات در حنا

شعبات بانک ملت در حنا

شعبات بانک ملی در حنا

شعبات مهر اقتصاد در حنا

صرافی ها در حنا

طلا فروشی ها و زرگری ها در حنا

عطاری ها در حنا

عکاسی ها و آتلیه عکاسی در حنا

فرش فروشی ها در حنا

فرهنگسرا و خانه فرهنگ در حنا

فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه در حنا

فروشگاه های آرایشی بهداشتی در حنا

فروشگاه های خشکبار در حنا

فروشگاه های شهروند در حنا

فروشگاه های لوازم پزشکی در حنا

فروشگاه های لوازم ورزشی در حنا

فروشنده های پوشاک بچه گانه در حنا

فروشنده های پوشاک زنانه در حنا

فروشنده های پوشاک مردانه در حنا

قالیشویی ها در حنا

قصابی ها و سوپر های گوشت و مرغ در حنا

قنادی ها و شیرینی فروشی ها در حنا

گل فروشی ها در حنا

لوازم التحریری ها در حنا

متخصصین ریه در حنا

متخصصین قلب و عروق در حنا

متخصصین و جراحان مغز و اعصاب در حنا

مدارس در حنا

مراکز خدمات زیبایی در حنا

مراکز خرید در حنا

مراکز روانشناسی و روان کاوی در حنا

مراکز ورزشی در حنا

مساجد و حسینیه ها در حنا

مشاورین املاک در حنا

مهد کودک ها در حنا

موبایل فروشی ها در حنا

نانوایی ها در حنا

نگارخانه ها در حنا

نمایندگی های ال جی LG در حنا

نمایندگی های سامسونگ SAMSUNG در حنا

نجاری در حنا

لوله بازکنی در حنا

نمایندگی های سونی در حنا

نمایندگی های لوازم خانگی در حنا

نمایندگی های مجاز خوردو در حنا

هتل ها و اقامت گاه ها در حنا

کارواش ها در حنا

کافی شاپ ها در حنا

کافی نت و گیم نت در حنا

کتابخانه ها در حنا

کلانتری و اداره پلیس در حنا

کلیسا ها و مساجد و اماکن مذهبی در حنا

کیف و کفش فروشی ها در حنا

متل در حنا

صنایع دستی در حنا

مکان های دیدنی در حنا

طبیعت در حنا

اماکن گردشگری در حنا

مسیر ورودی در حنا

فروش سوغات در حنا

را میتوان جستجو کرد.